1. olay konusu ablanın uyandığı düşünülerek odasına sesli bi şekilde giriş yapılır..gozlerini açık gören kardeş;
    -uyandırdım mı??amaaan uyan zaten saat kaç olmuş.
    -...
    -siyah çantayı gördünmü ya??
    -...
    -ya sana diyorum be.ne bakıyosun?
    -(yatağından fırlar) yaa!ne arıyosun be?ne istiyosun anlamadım ki.çık odamdan.
    -nasıl yani ya? uyuyomuydun?
    -ee yani.
    -ne uyuması be?bana bakıyodun?
    -!!!
    abla kardeş kavgasıyla sonuçlanır.
  2. "bu ölmüş!!" diye uyuyanın göğüs kafesine çökme işlemiyle sonuçlanabilen tehlikeli bir uyku çeşidi..
  3. lise 1 de çok iyi tanımadığım yol arkadasımla belediye otobüsünde giderken gerçekleşmiş olay. benim anlamam biraz zaman aldı tabi.

meraklı kazaramistik: sen x i dinledin mi?

uyuyan bi arkadaş: ...

bozulmuş kazaramistik: abi noldu? niye cevap vermiosun ya?

hala uyuyan bi arkadaş : ....

kızmış kazaramistik: tamam. ama sen bugün böle yaparsan yarın ben de sana (blabalabla..)

uyanmış bi arkadaş: ha? ne?!!

mavi ekran kazaramistik: oyy..
  4. insanların çok büyük bir bölümünün yaşam denilen süreç boyunca yapmakta oldukları..aslen bilinçaltının bilinci aldatması ile oluşan bir durumdur..
  5. çok fena hastalanmıştım bi gün.mide ağrısından yerimde duramıyorum ama aynı zamanda hareket edicek halim yok.okadar garip bi haldeyim yani.uykusuzluk yorgunluk ve dinmek bilmeyen sancılar birleşince gözüm açık halde uyumuşum ve aynı anda konuşuyomuşum.annem bakmış eliyle gözümün önünde hareket çekmiş bana benden hala tepki yok.bi korkmuş kadın tabi.bunu öğrendikten sonra aklıma ilk gelen şey derste gözü açık uyuyabilmek oldu.öyle bişey yapabilsem ne hoş olurdu.kilitlenirdim hocanın olduğu tarafa doğru.sonra rüyadan rüyaya gezin dur.bakan da gözünü kırpmadan ders dinliyosun sansın.ne güzel iş arkadaş.yapmak lazım.
  6. hiç uyumadan 1 saat yol çekip kalkıp kongreye gittik ben planlıyorum kongrede millet derdini anlatırken ben uyurum ama planlarım tutmadı konferans salonunda koltuk yerine demir sandalyeler vardı bende mecburen gözlerim açık uyudum ve pişman değilim tabikide.