• görseller

• gözlük kullanmak
    • gözlük kullanmak
  1. lazer tedavisi sayesinde artık hükmü kalmayan mecburiyettir. (henüz tedavisi olmayan istisnai göz hastalıkları hariç)
  2. sırf yakışıyor dedikleri için kullanıyorum, miyopluğumla falan alakası yok. hee numarası mı hiç önemli deil. lafı bile olmaz..
  3. eğer şahsım gibi lens kullanan biriyseniz; evde arada sırada taktığınızda bile baş ağrısına sebep olan şey. zaten lensin rahatlığına alıştıktan sonra garipsiyor insan, fazlalık gibi geliyor.
  4. insana dünyaya ayrı bi pencereden bakma özelliği sağlayan araç.harbi diyom ekrana bakarmış gibi oluyo,herşey sanal sen de izliyosun gerçek değilmiş gibi.sanırım insanlar ilk zamanlarında böyle hissediyolar sora alışıyolar.bense hala zaman zaman evimdeyken taktığımda öle hissederim,lense döndüğümde şaşırırım görmek varmış diye.aslında bu durumda gerçeklikten de şüphe edebiliyosun tabi.sanki gerçeği senin miyop gözünle gördüğün gibi,tabi insan garipsiyo o zaman gözlükle bakmayı.bi yerde herşey alışkanlıklan şuan çıkarıp atasım geldi lenslerimi gerçekten ha artık böyle de sanal geliyo,yok delirmem deliririm miki, miki bana tükürdü ne pis bi fıkraydı o bak şimdi yazdım buraya da gerçekten hatırlanmasını istemem,bulanı da allah bildiği gibi yapsın ne diyem ölen ölür kalan sağlar bizimdir.o köy de bizim köyümüzdür,nefret ettim lan o köyden o köy benim filan değil kiminse kimin.burdan gözlüğün yarattığı gerçekliğe geçersek,geçmiycem lan tabi bokunu çıkarttim girinin.
  5. gözlerinde sürekli bir cam taşımaktır. nereye baksan silmediğin gözlük camının lekeleriyle karışık kimi ışık kırılmalarına yol açan eylemin ta kendisidir.
    kullanıyorsak temiz tutmakta fayda var.
    aynı anal seks muhabbetindeki gibi. kirli bir gözlük, kirli bir kıç gibidir. mikrop kaptırır.
    ayrıca motosiklet kullanıcıları açısından önemli bir buluş. niye olumsuz yönünden bakalım ki?
    rüzgardan koruyor, sinekten koruyor. koruyorda koruyor. bir nevi prezervatif gibidir efendim... bu durumdaysa; temiz ya da değil bir önemi kalmıyor.
  6. son derece boktan bir eylemdir. kirlenir ayrı bir dert; buğulanır ayrı bir dert daha. lens kullanmaktan iyidir sadece; çünkü gözlerde kızarıklık ve batma hissi olmaz.

edit: zaten ileride kör olma riskim var, çok mutluyum lan. gözlükten de kurtulacağım. şaka değil!*
  7. şapka takamamak demektir. ya da ben beceriksizim bilemiyorum. hele bir de gözlük, şapka, kulaklık (kulağın arkasına geçen tiplerden) üçlüsü yapmayı başarabilenlere ömür boyu başarı ödülü veriyorlarmış diye duydum..
  8. en skindirik durumlardandır..
    eğer sonradan gözlük kullanmaya başlanılmışsa azaptır..
    sonradan gözlük kullanmak derken gözlükle büyümemeyi anlamak gerek galiba..
    kimse anasının karnından gözlükle çıkmaz..
    yada çıkar mı?