1. normalde hep çok kısa sürdüğü için biri beni anıyo deyip geçiştirdiğim, ama bütün gün sürmesi sebebiyle heralde biri bütün gün beni konuşacak değil diyerek altında başka nedenler aradığım sinir bozucu bir durum. bulduğum sebepler içinde nörolojik ve psikolojik bir sebep olmadığına kendi kendime kanaat getirip, heralde uykusuzluk ve stres diyerek teşhisi koyduğum göz kasının kontrol dışı hareketi.
  2. her ne kadar hoş bir şey olmasa da, gizli özentiliklerimden biridir bu. yani şöyle bir sinir hastası olsam belli başlı durumlarda gözüm seğirse, erkekler "vaaavv adamın gözü seğiriyor kafası attı galiba ruh hastası oğlum bu" desinler kızlar da "vaav ne kadar cool hemen yatmalıyım" türü düşüncelere kapılsalar. çok hoşuma giderdi. sonra bu başlığa gelip sürekli yazardım heralde;
    "yıllardır başımın belası olan hede"
    "sebebini bilmediğim ama her sinirlendiğimde vuku bulan olay"
    "özellikle sabah oluyorsa çok can sıkıcıdır, kendimden biliyorum." gibi, gözüm gerçekten seğirse daha da uzatırdım tabii.
  3. bünyenin işletim sisteminin ufaktan hata vermesidir. yorgunluk, uykusuzluk ve monitöre bol bol bakmak (refresh rate'i ne kadar düşükse ve monitör ne kadar tarihi eserse o kadar eğlenceli saatler sizi bekler) en genel sebepleridir. stres her türlü sağlık probleminin sebebi olabileceğinden onu es geçiyorum.
    eğer yukarıdakilerini bazı zeki yazar arkadaşlar gibi aynı zaman aralıklarına denk getirirseniz gözünüz seğirmekle yetinmeyip alenen atmaya başlar. kendi benliğini kazandı sanırım... biraz daha uğraşırsam ayrı bedene çıkacak.
    edit: imla
  4. 3 gündür beni deli eden yorgunluk ve stres kaynaklı olduğunu düşündüğüm hadise.ya bitsin artık