merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

göz rengim kahverengi ama güneşte yeşil olur

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. etrafında yeşil ya da mavi gözlü birileri varsa ve bu insanlardan övgüyle bahsediliyorsa, kahverengi gözlü kişinin sarf edeceği cümledir.

-ay barış'ın gözleri masmavi, çok güzel.
    -hayır, kerem'in yemyeşil gözleri daha güzel.
    -kızlar benim gözlerim kahverengi ama güneşte yeşil olur.
    -hahahahaaahhaa benim de gözlerim marsta pembe, jüpiterde turuncu olur.
    -ya çok ciddiyim dalga geçmeyin.
    -kız emre'nin gözleri de hiç fena değil.
    -gelin dışarı çıkalım kendi gözünüzle görün.
    -off canberk git işine ya.
  2. -iyi bak oluuum
    +bakıyorum ama yani kahverengi işte
    -sen öyle san. güneş ışınları 68 derece açıyla vururken, gözlerime 78 derece açıyla bakınca, bi de böyle yeni ağlamış susmuşsam hani nemli nemli o zaman elamsı yeşil oluyor benim gözlerim tamam mı?
    +af buyur?!?!
  3. öyle ama. insan görebildiği kadar yeşildir karşısındakinin gözleri demiş şair. yok yalan, ben uydurdum şimdi, ama iyi bakın ya valla yeşil oluyo güneşte, florasanda, sarı ışıkta, magentada filan. uyuz oluyorum pat diye kahverengi diye yapıştırıyolar, kardeşi yeşil bu da kahverengi olmuş denir mi, o yeşil olmuşsa aynı anne babadan, bi yeşillik bende de vardır elbette, kör müsünüz nesiniz ya.

bi de şey var, yeni tanıştığın biri aaaa gözlerin ne güzel ela mı diye sorarsa, olur da, direk ısınma sebebi. oha hemen farketti, yakın arkadaş olmalıyız, karşı cinsse aşık bile olurum sinyalleri vermeye başlıyor insan hemen.

uyarıyorum insanlık, gözle ilgili iltifat veya tespit yapacaksanız, iyice bi bakın insanın gözünün içine, karanlıkta tespit de yapmayın ya, yıllarca yeşil gözlerin baskısı altında yaşamış, ezilmiş bir göz rengi topluluğu olarak sesleniyorum size, bi de ışıkta bakın ya!!
  4. gerçekten de öyle olur. böyle güneşe tutunca değil de xenon ışık tutunca. onu nerden buluyosun demeyin. şapka yaptım kendime sürekli gözüme ışık tutarak geziyorum. görmek zor oluyor, ama zaten onu tutmayınca hiçbir şey göremiyorum yani sorun yok. dediğim gibi xenon tutun. yeşil ama. yeşil xenon.
  5. + aaa gözlerin ne güzel!
    - hep öyle derler, hihihi.
    + ama ne renk bunlar, tam anlayamadım?
    - göz rengim kahverengi ama güneşte yeşil olur!
    + bu ne be? dolunay çıkınca da kızarıyor mu yoksa?
    - nasıl yani? anlamadım!
    + kurt kadın mısın sen ne haltsın?
    - dalga geçiyosun heralde!
    + yok ya basbaya soruyorum, ne cins bi yaratıksın sen?
    - sana noldu şimdi anlamadım, ne demeye çalışıyosun?
    + bana bi şey olduğu yok ama senin kılların çıktı.
    - ne, nasıl yani? noluyor ya?
    + oha tırnakların da uzadı!
    - grrrrooaarr!! elimde değil!!
    + el değil bunlar pençe be!
    - ehh amma uzattın! gece buluşalım diyen sendin!
    + gece geç vakte kadar dışarıda kalabilmenden şüphelenmeliydim!
    - grrrr! bizimkiler, grrrrrrrr, bi şey diyemezler bana! grrroaarr!!
    + sizinkiler yaşıyor mu hala?
    - ava çıktı onlar, grrrr!! ben izinliyim bu gece..
    + hay a.k bizdeki şansa bak!!
    - dur kaçma!! grrrooarr!! grrrr!!
  6. bir keresinde benden daha akıllı biri demişti ki:

bir kadının gözlerinin içine baktığında bütün alemi görüyorsan gözün renginin önemi var mıdır?

cevab veremediydim...
  1. 1