• videolar

• +3 görseller

• görseller
    • görseller
    • görseller
    • görseller
    • görseller
    • görseller
  1. beta aşamasındaki yeni sözlük uygulaması. bir başlığa, aynı zamanda görsel materyal de atayabilmenizi sağlıyor. bokunu çıkarmadığımız sürece yararlı bir sözlük uygulaması. görsel eklemek için giri kutusunun üzerindeki görsel butonunu kullanıyoruz. http://www.itusozluk.com/... adresinden ise ana sayfasına ulaşılabiliyor.
  2. muhteşem bir uygulama. böylece teknik içerikli girilerin daha anlaşılır olması sağlanacak, imageshack gibi sitelerle uğraşmadan ve resmin silinmesi korkusu yaşamadan güzel güzel resimli anlatım yapma imkanımız olacak. itü sözlük çalışıyor.
  3. ilk görseli eklediğim uygulamadır. bu başlıkta sağda görseller altında görsellerin screenshot ını görebilirsiniz.
    hani nerde demeyin diye diyorum, zira ben demiştim.
  4. süper uygulama, benim diyen sözlükte yok. yardır sözlük derim başka da birşey demem. yapanların eline düşünenlerin kıvrımlarına sağlık.
  5. çok nefis bir şey olmasının yanı sıra, yakın bir zaman içerisinde suistimal edileceğinden endişelendiğim uygulama.

şöyle ki, yarın öbür gün aralarından su sızmayan kafası pek bir sevilesi yazar arkadaşlar, birbirlerinin nick altını mizah tabakasının en alt seviyelerinde dolaşan 'osuruğunu yakan adam' , 'gözlerini pörtletmiş kadın', 'orta parmağını kaldırmış sarı saçlı çocuk' resimleriyle donatacaklar ki, işte o zamandan sonra işin cılkı çıkmaya başlayacaktır.

daha da kötüsü farz-ı mahal 'petek dinçöz' ü hiç sevmeyen bir yazar kardeşimiz, kendini tutamayıp alenen oraya yapıştıracak bir 'sırıtan şempanze' fotoğrafı. ilk görüntü idrakında her ne kadar yüzümüzde tebessüm bırakacak bir hareket olsa da uzun vadede sözlüğün işlevi açısından sanki pek de hoş olmayacak, ha ne dersiniz?

ama benim hala umudum var. bu hiç bir yerde olmayan kıymetli ve çok da abartılmaması gereken özellik hakkı layığı ile kullanılacak, gelecek nesiller hayata umut ışığıyla bakabileceklerdir.