• görseller

  • gölge oyunu
 1. ışıkla, işık görmeyen yer arasındaki kontrastı kullanarak eğlenme olayı genelde elektrikler kesildiğinde mum ışı aracılığı ile yapılır .. elin gölgesi tavşan* kurt marı gibi hayvanlara benzetilerek seleri taklit edilir
  (bkz. karagöz ile hacivat)
 2. başrollerini şener şen ve şevket altuğ'un oynadığı türk sinemasının ilk psikolojik ve paranormal korku filmidir.
 3. film altmetni açısından yavuz turgul un en önemli filmidir,felsefi derinliği olan bu filmde yavuz turgul platon a pekçok gönderme yapmıştır izlenmesi gereken ancak bulunması fazlasıyla güç bir film olması sebebiyle trt göstermediği sürece izlemek bir hayaldir.
 4. hayal meyal hatırladığım ama bende en çok etki bırakan türk filmi. filmdeki karakterler hayal ile gerçek arasında gidip gelmektedir. filmi izlerken yanlızlık sanki içimize, sönmekte olan bir mumun aydınlık çığlıklarına rağmen onu boğan karanlık gibi içimize sızmaktadır.

  filmdeki iki kişilik motorsiklet bilinçaltına girer ve çıkmaz bir daha...
 5. iki seneden beri aradığım, ne vcd, dvd satan yerlerde, ne emule'da bulunamayan filmdir. ayıptır bu, yazıktır bu...

  edit: filme ulaşan, vcd'sine ya da dvd'sine sahip olan ya da varlığından, satıldığından haberdar olan veyahut mevzu hakkında yardımcı olacak olan sözlük yazarlarına selam eder , benimle iletişime geçmelerini rica ederim. bir el atın, yardım edin, yol yordam gösterin...
 6. 1992 yapımı türk filmi, yönetmen yavuz turgul, senaryo yavuz turgul, görüntü yönetmeni çetin tunca, sanat yönetmeni mustafa ziya ülkenciler, kurgu mehmet bozkuş, müzik atilla özdemiroğlu, oyuncular şener şen, şevket altuğ, larissa litichevskaya, ülkü duru, metin çekmez, cevat çapan ve füreyya koral rol almıştır.