• görseller

• göğüs ileride kıç geride ergen liseli kız yürüyüşü
  1. lise 2'den itibaren hemen hemen tüm ergen liselilerin benimsediği yürüme biçimidir. göğüs çıkık, kıç geride, göbek ileride ve bacakları dizden kırmadan eziyet şeklinde yapılan bir yürüyüş. bacaklar kırılmadan yürünür mü? demeyin. gidin bir lise çıkışına rontlar gibi değil de sakin sakin bakın bakalım her 100 kızdan 88'i böyle yürüyor.

askere alsan bu kadar net ve keskin bir yürüyüşü gerçekleştiremezler yemin ediyorum. bir de yürürken etrafı seyretmeleri, saçlarını çekiştirmeleri, saçlarını ağızlarına alıp ısırmaları yok mu hareketi tamamlayan en önenli unsurlardır bunlar.

işin tuhafı bu sadece liseye özgü de değildir. aslında yaş grubuna özgüdür lise 2, lise 3, hazırlık ve en son üniversitenin birinci sınıfının ilk döneminin başlarında biter bu yürüyüş. ama eğer kızımız tiki ise kalıcıdır. asla kaybolmaz. bakın gülşen'e bakın bengü'ye aynen bu şekil yürürler. gülşen'in bugüne kadar dizini kırarak yürüdüğünü görmedim ben. bacaklarına kramp girmiş gibi kaskatı yürürler bunlar. göğüs çıkık, kıç geride. napalım bu da bir dönem gelip geçecek.
  2. anormal bir yanı olmayan liseli kız yürüyüşüdür, aksi olsaydı abes olurdu.
    göğüs geride, kıç ileride gibi.
  3. göğüslerin ve kıçın zamanla ve yaşla birlikte büyümesi üzerine erkekleri etkilemek ve rakiplerini ekarte etmek amacıyla yaptıklarını düşündüğüm ve ergenliğin o çakıllı yollarında yürüyen karşı cinslerini ise kontrolü çok zor psikolojik çalkantılara sevk eden eylem.hey gidi günler dedirtir bazen adama.
  4. başlığı okuyunca gollum gibi bi şey zannettim şerefsizim. allah'tan görsel koymuşlar da canlandı gözümde bi şeyler.

ergen olduğuna göre dinamik bi yürüyüştür. bıraksan kilometrelerce yürür yani bu yürüyüş şekliyle.

liseli olduğuna göre eteğini de kıvıyordur kahpe. bak nasıl sinirlendim.