merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

göğüs ile göğüs ucu arasındaki ters orantı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. -----dikkat göğüs konusundaki kişisel beklentileri sarsabilir-----

göğsün büyüklüğü ile meme ucunun çapı arasında var olan ters orantıdır. yemedim, içmedim, bana memeci, kukucu denilecek olmasına aldırmadım sizin için bir araştırmaya daha imza attım ve göğüs ne kadar büyükse meme ucu çapının (nipple) o kadar küçük olduğunu buldum. burada meme ucu ile kastedilen gavurun "areola" dediği kahverengi yer yer pembe alanın çapıdır. dikkatle belli miktarda göğüs incelendiğinde ortaya çıkıyor ki memenin ebadı büyüdükçe bu alanın çapı daralıyor. öyle ki küçük göğüslü bazı kadınlarda memenin areola'dan ibaret olduğunu söylemek bile yanlış olmaz.

bu teorimin tek istisnası zenci bayanlardır. onlarda bu orantı işlemiyor maalesef, aslına bakarsanız onlarda hiçbir orantı işlemiyor. belli bir düzenden bahsetmek olanaksız, almış başını gidiyorlar doğrusu. bir de japon kadınları bu orantıya tam olarak oturmuyorlar çünkü büyük göğüslü japon bulmak hemen hemen imkansız. hepsi tutturmuş bir küçük göğüstür gidiyor. ancak geri kalan kadınlar arasında bu orantı ihmal edilebilir kısımlar çıkarılınca büyük oranda tutuyor. ha bu bize ne kazandırdı derseniz bilemem, yarın bir gün karşınızda ummadığınız bir şey görünce şaşırmayın diye. her şeye hazırlıklı olun.

-----dikkat göğüs konusundaki kişisel beklentileri sarsabilir-----

not: erkeklerde böyle bir orantının varlığı doğrulanamamıştır. (denek bulamadık)
  2. ispatlanması için 100 kadın üzerinde denenmesini önerdiğim orantıdır..

sabah sabah, yemedim içmedim ofisimin karşısındaki soğuk tuvalette üşümeye aldırmadan sizin için bu araştırmaya imza attım.. göğüs ve göğüs ucu çapımı ölçtüm..
    sizin sandığınız gibi ''memeyi dışarı çıkar, bir ölçme aletiyle iki dairenin çapını ölç, sonra memeyi tekrar yerine yerleştir'' olmuyor işte.. bu iş tahmin ettiğinizden biraz zor oldu.. ortam oldukça soğuk ve soğukta reaksiyon gösterip sertleşen bir göğüs ve ucu ile karşı karşıyasınız.. gerçek ölçüyü alabilmek için oda sıcaklığına ihtiyacınız var.. bunu ofiste yapmanız da imkansız gibi bir şey.. ya da akşam eve gidene kadar dayanacaksınız.. -yok ben meraklı kadınım illa ki ölçeceğim-..

neyse efendim, aynanın karşısında tam mememi dışarı çıkarmışım ucunun çapını ölçüyorum, kapı birden açıldı ve içeri bir kadın girdi.. yuhh yani burası bir iş hanı, ben tuvalette yarı çıplak vaziyetteyim ve elimde kumpas var.. karşımda da ''bu kadın manyak galiba'' bakışlarıyla bana bakan bir abla..yok artık..
    bir an her şey normalmiş gibi davranayım diye düşündüm, ama nafile..bocalayarak '' meme çapı'' dedim, ''itüsözlük'', ''dia'' falan dedim ama kadın sapıkmışım gibi yüzüme bakıp kapıyı çarpıp gitti.. bir an önce oradan çıkmalıydım..telaştan memeyi dışarda bırakmıştım ve daha da sertleşmişti.. alelacele meme çapı 44, göğüs ucu (areola)13cm, meme ucu uzunluğu 8mm ölçülerini alıp hemen toparlanıp ofisime koşar adımlarla gittim..
    koltuğuma oturup diazepamin yazdığı giriyi tekrar okuyunca boşuna uğraştığımı anladım.. aslında bahsedilen göğüs büyük olanlarıymış.. benimkiler oldukça küçük olduğundan bir an eziklik hissedip netten büyük göğüs fotolarını incelemeye başladım.. yine de bu tezi çürütmeye kararlıydım..
    meme boyutu büyüdükçe gerçekten de meme başı küçülüyordu.. nedeni beynimde şimşek gibi çaktı.. tabii yaaaa.. şişman erkeklerin penis boyutu da küçülüyordu.. erkeğin göbeği büyüdükçe penisin süngerimsi yapısı göbeğin altında kayboluyordu.. ama bu demek değildi ki zayıf erkeklerin penis uzunlukları standartın üzerinde..
    patates örneği geldi hemen aklıma.. patatesin küçüğünü aldıkça kabuklarının altındaki vitamin oranı artar.. patates büyüdükçe kabuk daha da incelir ve patatesi daha ince soymak zorunda kalırsınız..

aklım o kadar karıştı ki...
    kaldı 99 denek...