1. karakter sınırlaması olmasaydı başlık aşağıdaki gibi olacaktı fakat olmadı,

'sözlükte futbol adı altında yazılan laf sokma amacı taşıyan giriler'

futbol bilgimize herhangi bir katkısı olmayan, sadece rakip takım taraftarlarına laf sokma amacı taşıyan girilerdir. gözlemlediğim kadarıyla bu girilerde 2006-2007 futbol sezonunun bitmesine bir hafta kala büyük bir artış var. ben bunun yerinin sözlük olmadığını düşünmekteyim ve bu nedenle bu girilerin neden yazıldığını anlamakta güçlük çekmekteyim. rakip takımı tutan kişilerle belirli bir ölçüyü aşmadan bu tarz diyaloglara girilmesine kesinlikle karşı değilim fakat bunun da bir yeri ve zamanı var. umarım bu durum bazı sözlük yazarlarınca bir an önce idrak edilir ve futbol konusunda daha objektif yazılmış giriler okuma şansı buluruz.
  2. futbolla egolarını tatmin etmeye çalışan ve klavyeden konusmanın daha rahat olduğunu keşfetmiş holiganların girdiği giriler.
  3. herhangi bir maçın başlığı altında yazılan,

1. xyz stadında oynacak maç.

2. haydi koçlarım şunlara koyun da gelin dedirten maçtır.

3. aman koçlar yavaş gelin de taşşaklarınıza bir şey olmasın dediğim maçtır.

(bkz. burası x burdan çıkış yok)

4. an itibariyle itelediğimiz maçtır.
    dk. 15 1-0.
    ...
    ...
    ...
    7. a takımının 3-1 kazandığı maç.

8. takımızın sikip attığı sokup çıkardığı maç.

9. "ilk maçta da biz sokmuştuk" dedirten maç.

10. bu sene bize karşı galip gelemeyen takımı yine yendiğimiz maç.

11. bazı küçük hedelilerin rüyalarında bile göremedikleri şeyleri yapan takımının alt tarafı yenildiği maç.
    (bkz. seni sevmeyen ölsün)

12. idrak güçlüğü çeken bünyelerin ezikliklerini cilalı taş devrinde aldıkları kupanın izdüşümsel buhranlığını akılları sıra bizim yüzümüze vurmaya çalıştığı maç.

13. daimi eziklerin ömrü hayatında göremeyecekleri kupanın kulbunu bir taraflarına monte etmelerini dilediğim maç. daha türkiye sınırları içerisinde yüzyıllardır alamadıkları kupalar dururken öyle konuşmaları çok tuhaf gerçekten.
    (bkz. kaç yıl oldu saymadım köyden göçeli)
    (bkz. ahahahha)

tarzı girilerdir. liste sonsuza kadar uzar gider. ama bunu engellemek imkansıza yakındır ve her zaman olacaktır bu laf sokmalar. futbolun bir numaralı spor(!) olduğu ülkemizde kanlı bıçaklı meydan kavgalarına bile sebebiyet veren fanatizmin sonucudur bunlar. girilen bu giriler ise hiçbir şeydir buzdağının görünen kısmının yanında. bu fanatizmin daha hafif versiyonudur. ben de taraftarım, arada kendimi kaybedip küfür ediyorum, dikleşiyorum kimi zaman. ama bu şekilde laf sokmanın da bir yere varmayacağını biliyorum. belki de vakti zamanın da yazmışımdır bu tarz giriler tasvip etmediğim halde. bunu da söylüyorum ki "lan ne kaypak adammışın. sen de yapmışın aynısını." şeklinde laf sokmasın kimse diye. o yüzden sadece boşa kürek çekmektir diyorum. tabi bu yazımı "sen kimsin lan hödük, bize yol gösteriyon." diye yorumlayanlar da olabilir. varsın olsun, en azından ukte olarak kalmamış oldu içimde.