1. bir küçük ford modeli. yeni versiyonu gayet hoş tasarlanmıştır. bir de buz hokeyi ortamlarında çekilmiş harika bir reklamı vardır. aracın hem sağlamlığını, hem yol tutuşunu abartarak vurgulayan güzel bir reklamdır.
  2. kendi sınıfında tercih edilebilecek, almanya üretimi otomobil.

özellikle 1.6 tdci ghia versiyonu kullanmak rakiplerine göre kesinlikle çok daha keyif verir*. ek olarak direksiyonu ve frenleri hissedersiniz. yol tutuşu da gerçekten iyidir. seri bir arabadır. tem şartlarında tek kişi 200 km/sa hıza çıkabildiği tespit edilmiştir. 1.6 tdci ghia versiyonu yakıt tüketimi açısından ekonomik sayılır. mp3 player girişi olması güzel bir özelliktir. tutulan bir araç olduğundan ikinci elde pek değer kaybetmeyecektir.

bu güzel özelliklerine karşın, kabin içine rakiplerine göre daha çok ses alması ayrıca türkiyemin* yolları ve sert süspansiyon kombinasyonu barındırdığı kötü özellikledir. arka camların elektrikli olmayışı da yine olumsuz bir özelliktir.

(bkz: http://en.wikipedia.org/...)
  3. 3 aydır 2007 modelinin 1.4 tdci modelini kullandığım araba.
    yol tutuşundan çok birşey beklemek hata olur, sonuçta yüksek bir araba. bundan önce 98 model (bkz: honda civic) kullanmış biri olarak evet bu araba yüksek. düz vitesi gayet atiktir, kasanın tasarlanışı bakımından görüş üst seviyededir. arka camların elektrikli olmayışı belki hoş değil ama ne kadar ekmek o kadar köfte. deposu 100 ytl'ye dolan bu mazot-sever arkadaş bu mazotla 700km yapabilmektedir şehir içinde, şehir dışında 1000km yaptığı söylenmektedir. biniciye ideal. (bkz: reklamlar)

edit: yol tutuşu hondadan bile iyiymiş, lastikleri değiştirince anladım.
  4. yaklaşık bir senedir para biriktirememe sebebim olan zat-ı muhteremdir. 1.6 otomatik vitesli olan sevgili can su gibi benzin içmektedir. öğrenciyseniz kullanmayın, gidin micra filan alın. yüksek olmasına rağmen spin attığınızda devrilmeme özelliği gösterir- yaşadım, biliyorum-. benden başka her kullanan insan arka tarafın görüş açısının kötü olduğunu yani dikiz aynasından bakıldığında tam manasıyla arkayı göremediklerini söylemektedirler. herşeye rağmen çok nazımı çekmiş olan sevgili can a buradan sevgilerimi iletmekteyim.

dipnot: can= arabam. araba deyince kızıp, kaza yapıyor da.
  5. 2009 modeli reklamı televizyonlarda gösterilmektedir ve reklam müziği pluxus - transient'dir.