• görseller

  • fatih hilmioğlu
 1. başörtüsü sorunuyla ilgili bugün müthiş bir tespit yapmıştır kendisi;

  "7-8 yıldır o kızlar başlarını açarak ünilerine giriyorlardı ve sorun yoktu, şimdi bu meseleyi tekrar gündeme getirmek ortamı germekten ibaret."

  aynı şahsın pkk sorunuyla ilgili görüşlerini çok merak ediyorum şahsen. "30 yıldır askerlerimiz ölüyordu ve sorun yoktu. şimdi bu meseleyi tekrar gündeme getirmek ortamı germekten ibaret." tarzı bir şeyler bekliyorum kendisinden.
 2. inönü üniversitesi rektörü.diktatörü desek daha doğru olur aslında. tamam adam iyi çalışır üniversiteyi mekanı falan güzel yapmıştır ama kendi fikirlerini öğrencilerine empoze etmeye çalışmıştır. konferanslara, sergilere her tür organizasyona hep kendi düşüncesinden adamlar çağırır. farklı kişileri üniversitede görmek istemez.dar kalıplıdır yani. türban konusunda aşırı hassastır.bi ara chp den milletvekilliği de gündeme gelmiştir.olamayacağını anlayınca vazgeçmiştir. 2008 haziranın da mecburiyetten görevi bırakacaktır.
 3. 1997 yıllarında malatya üniversitesi rektörü emekli tümgeneral ömer şarlak ile gericilere karşı başabaş mücadele etmiş şimdiki malatya inönü üniversitesi rektörü. kendisi tıp kökenli olması ve rektör seçimlerinde eski rektör şarlak'a desteklerinden dolayı şarlak'ın en yakın kurmayları arasında yer almıştır.

  (bkz: kışladan kampüse)
 4. bugünkü ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınmış eski rektördür.akp hükümetine karşı verdiği çetin mücadele hala belleklerdedir.malatya yı dönüştürmek için çok mücadele vermiştir.ama sadece üniversiteyi yaşanabilir hale getirmiştir.kendinden sonra seçilen rektör yaptıklarını hak ile yeksan eylemiştir. inönü üniversitesi eski gergin günlerine dönmüştür.atatürkçü kadrolar dağıtılmış tüm görevlerden el çektirilmiştir.
 5. kendisi malatya inönü üniversitesi eski rektörü olmasının yanı sıra başkent üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde öğretim görevlisi olarak mesleğini icra etmektedir. bu sayede şahsen de tanıma fırsatı bulduğum için bugünkü operasyonda gözaltına alınanlardan en üzüldüğüm insanlardan birisi olmuştur. umarım önümüzdeki yargı sürecini uzatmadan (çünkü türkiye'de hiçbir şey olması gereken zamanda gerçekleşmez) en yakın zamanda ne kadar büyük bir yanlış yapıldığının farkına varılır da hocalarımız-doktorlarımız-bu ülkenin önemli değerleri daha fazla yıpratılmadan işlerinin başına geri dönerler.
 6. inönü üniversitesin de okuduğum yıllarda fakültemizin yaşadığı bir sorunu dile getirmek için kapısını çaldığımızda o kapıyı bizlere sonuna kadar açan bizleri can kulağıyla dinleyip sorunumuza birebir çözüm üreten tabir-i caizse öğrenci babası büyük bir bilim insanıdır kendisi. malatya ya ve inönü üniversitesine katkıları unutlamaz.