1. kadıköy'ün en eski meyhanelerinden biri. şairler, yazarlar içer durur. arada da kavga çıkar
  2. fasıl, din dışı osmanlı musikisini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. aynı makamdan farklı musiki şekillerinde bestelenmiş sözlü eserlerle saz eserlerinin beraber seslendirildiği konser düzenidir.
  3. sinema reklamlarında anında ilginizi cezbedicek bir reklama sahip içimi kolay rakıdır. reklamın kısa bir özetini de vereyim, bir klarnet ile bir kemancı karşılıklı notalarla konuşmaktadırlar, muhabbetin can alıcı yani fasıl rakı ile ilgili bölümünde saz arkadaşları da işin içine katılmakta, kulaklarınız bayrem etmekte, canınız bu kolay içimlik rakıyı fena halde istemektedir.
  4. tiyatroda perde karşılığı kullanılan bölüme ya da karagöz oyununda belli bir olayın geçtiği bölüme denir.
  5. özlenen müzik ziyafeti... yanında seni seven sevdiğin, elinde rakın, karşında fasıl ekibi, dilinde tatlı nağmeler, gözlerinde sevdiğinin gözleri.
  6. rakı ve türk sanat müziğinin inanılmaz uyumu.özellikle sinemalarda yapılan rakı reklamları fasılla birleşince içmeyen insanın bile canı çeker.

    fasıl nasıl yapılır?
    3-4 arkadaş bir araya gelip içmeye karar verir.rakının ve hüzünlü şarkıların eşliğinde bütün sırlar ortaya dökülür.ama ertesi gün neredeyse hiç birşey hatırlanmadığı için bunda bir problem yoktur.sakin olun...ama sohbetin tadı damağınızda kaldığından belli periyodlarla tekrarlanır.ah o fasıllar...