merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

fahrettin kerim gökay anadolu lisesi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. eski adı nasrettin hoca anadolu lisesi olan okulun adı 1996 yılında bu adı almıştır.
  2. bulunduğu yer itibariyle insanın lise hayatını pek bir renkli kılan okul.öyle ters bir konumdadır ki okul kaçmak istesen kaçarsın okuldan ama o mevkiden ayrılman akşam eve dönüş saatinle aynı saate denk geleceğinden insan pek istemez okuldan kaçmayı. ama okuldan kaçamadım diye üzülmez insan. kurban bayramı yaklaşmışsa etrafta inek,koyun görür;kurban bayramı uzaksa atlar vardır onları görür hani doğayla iç içedir tüm gün. sonra canı da sıkılmaz insanın orda,havaalanına yakın olması sebebiyle istanbula gelen giden tüm uçaklar geçmektedir üzerinden oturup sayabilir mesela onları.

okulun ilk haftası uçak sesinden rahatsız olan,çocukları bu gürültüde nasıl ders işleyecek diye kaygılanan veliler vardır etrafta,ancak zamanla onlar da çocukların bu gürültüyü duymayacak hale geldiklerini görerek rahatlamaktadırlar,bir de bu rahatlama sonrasında evde biraz seslerini yükselterek konuşmaları gerekmektedir.

konumu kadar yönetimi de renkliydi ismail karahan zamanında ancak şimdi ne durumdadır bilmiyorum.zira yüzünü görmemek için bir daha adımımı atmadım okula şimdi ismail hoca olmasa da hala ordadır düşüncesinden kurtulup gidemiyorum bir türlü.
  3. mezun olduktan sonra bir kere de olsa uğramadığım, güzel anılarla beraber sefaköyün tenhalarında bıraktığım ilköğretim tipli caanım lisem. çokça çılgınlığı çatısı altında yaşamışlığım vardır. sırayla içeri aldıkları öğrencilerinden kız olanları 4 yılda en fazla 3 defa, erkekleri ise her gün mutlaka kenara çeken güzel öğretmenleri bulunmaktaydı.
    sadrettin çelebi, dilhun arnaz gibi değerleri ise hala vazgeçemediklerimdendir. biyoloji denildiğinde (darwin, ali demirsoy gibi isimlerden sonra:)) akla gelen ilk isimlerden sadrettin çelebi ve takdire şayan matematik anlatma yeteneğiyle dilhun arnaz olmasa 'fkgal'liğinden çok şey kaybedecek okuldur. bilgiler.
  4. mezun olduktan sonra iki kere uğradığım lisem. ismail karahandan sonra gelen müdür pek bir babacan göründü gözüme. hatta fazla babacan kalmış olacak ki bir an üniversite mezuniyetinde sandık kendimizi. öğrenciler iyi değişmiş. hangisi hoca hangisi öğrenci anlayamıyorsun bile aslında.
    hayatta özlemem burayı dedim dört yıl boyunca fakat yok özleniyor yahu.