• görseller

• facebook ta doğum günü kutlamak
  1. doğum günü kutlamak için en boktan yöntem... yani facebook sayfanızı açtığınızda sağ tarafta "x arkadaşınızın doğum günü: şu gün" diye bir uyarı olmazsa hangisi hatırlayack ki? hiçbiri ya da çok azı işte bana da o çok az kişi lazım ancak bu boktan yöntem yüzünden ayırt edemiyorum onları... bi de hiç sevmediğin kişiler hatırlamış ayağına doğum günün kutlu olsun dostum nice yıllara hede hödö gibisinden şeyler yazmaz mı? eskiden böyle miydi arkdaşların toplanır bir yerde seni çağırırlar sen de bildiğin halde sırf adı sürpriz olsun diye anlamamazlıktan gelirdin birdenbire ışıklar söner doğumgünü pastan gelir sonra herkes bütün sevgisiyle hediyelerini verirdi şimdi doğumgünü pastasını bile internetten gönderiyorlar (sanal pasta) bari yaşımız da sanal olarak büyüse bu kadar dert yanmam...
  2. samimiyetsiz bir doğumgunu kutlama stili.bir de yalandan canım cicim iyiki dogmussun falan yazmalar da cabası.
  3. doğum günü kutlanılan kişinin de şöyle bir geri dönüş yaptığı görülmüştür:

x:bir gün önce doğum günü olan kişi..

x:"geçmiş doğum gününü kutlayan herkese teşekkür eder"

görüldüğü gibi x kişisi o kadar mesut olmuştur ki bir açıklama yapmak zorunda kalmıştır..
  4. benimle edilgenleşmesin diye doğum tarihimi değiştirdiğim eylem.

normalde hatır sormayan doğumgünü avcıları duvarımı kirletsinler istememiştim, gerçi sonra duvardaki çoğu şeyin zaten kir olduğunu fark ettim, kitledim hesabı, sözlüğü nikahıma alcam nerdeyse, msnden de önce girmeye başladım.

ayrıca böyle kopuk bi cümle kurabildiğim için kendime kızdım, başı ayrı konuşuyo sonu ayrı, hayırlısı
  5. kutlayanlara teşekkür mesajı atmanız gerekir, atmazsanız ayıp olur.
    doğum günlerinde telefon açmanız yeterli değildir, bir de "wall"larına yazmanız gerekir, ayıp olur.
    sizi aramalarına gerek kalmaz, iki satır seslerini duymak, bu doğumgünü vesilesi ile konuşmak yalan olur.
    masrafsız, kolay yoldur bu sebeple tercih nedenidir.

benim için annemin bile bu yöntemi kullanması sonucu account kapatmama vesile olmuştur, çok iyi olmuştur.