1. dünyayı kurtarmayan eylem. ama kimseye de bir zararı yok. taş attıkta elimiz mi yoruldu? veya bu sözlüğe yazmaktan daha fazla mı saçma ve gereksiz onu da oturup tartışırım.

kısaca maksat yapmış olmak.
  2. facebook duyarlılığında gelinen son noktadır.
    ama şöyle facebook anasayfama baktığım zaman uçurumu da rahatça görebiliyorum. x ve 18 diğer arkadaş profil resmini değiştirdi, profillere bakıyorum hepsi büyük yaşını başına almış insanlar, iş yerinden müdürlerim, abilerim ablalarım ya da internetle (sözlüktür forumdur) pek içli dışlı olmayan arkadaşlarım.

bu sözlük - twitter tayfası, hiç bi şeyi beğenmeyen piyasa olan her şeyi reddeden 15 yaşındaki ergen mantığıyla hareket edip kendi tayfasını kısıtladığı için oluyor bunlar.

sana ne adam yeşil adidas eşofman altı giyiyorsa, facebookta sütyen rengini bilmem nesini cart curt yazıyorsa, beyaz converse giyiyorsa, elde sigara çakmak ve cüzdanla geziyorsa.
    bırakınız yapsınlar mantığıyla hareket ettiğim için bana bu tür olaylar batmıyor. en mantıklı olanı susmaktır. nedir yani niye böyle sikko bir konuyu tartışıyoruz ki, toplumun nabzını mı ölçüyoruz? istersen çizgi film karakteri koy, istersen koyma. koymayıp "facebook duyarlılığına bayılıyorum" diye facebookta durum güncellemesi yapmak, atatürk fotoğrafları koyuluyor diye bik bik edip şimdi çizgi film karakteri koymak, insanların kendisiyle çelişmesi, boş işler.

bu kadar internet manyağı olmamak gerek.
  3. tepkiye sokmakla eş anlamlı da olabilir kimi zaman. aslında emin olun ki gençler daha çabuk sevişebilsin diye çıkardık biz bunu. misal redkit koydum ben. ve bakıyorum 8237923 kişilik listemde hiç redkit koyan bir cengaver yok. yani neymiş? benim ruh ikizim bu kişiler arasında yokmuş. en ruh ikizim dediğim adam varyemez amca koymuş mesela. benim kabusumdu oysa ki o. ıhhhh neyse konu dağıldı.

şimdi özenti, mal, çiçiş olan bu eylemi yapanlar ya, acaba kalkıp, bir yerleri avuçlamadan su içmeye gidemeyen adamlar neyin tepkisi, dünya böyledi biz biraz daha boklamak için varız mı?

hayır o da değil de kendi fotoğrafını koysan bi başka oluyosun, manzara koysan yüzüne güvenemeyen, başka bir şey yapsan damgalanıyosun. yav kardeşim aynaya bakın lan. bıyığınız çıktı belki hanımkız. yahut dişlerinin arasında bir maydonoz sapı kalmıştır erkek kardeş. sap derken? he ya biz istismarı protesto edip, dünyayı kurtardığımızı sanıyorduk yıllarca izlediğimiz çizgi filmlerle.. tü kakalar sizi.
  4. profilime hüseyin üzmez'in resmini koyarak katıldığım kampanyadır. şaka lan şaka facebook'a kafam girsin.
  5. bu eylem sonucunda bütün profil resimleri tsubasa çizgi filminden karakterler, pokemonlar kaynayacak diye her tarafa bakındım ama yok. yok lan harbiden, bir kişide gördüm sadece. oysa bir tsubasa dünyası, pokemonların kapıştığı bir pokemon dünyası hayal etmiştim ben.

alın eyleminiz sizin olsun, ben tsubasa izleyerek protesto edeceğim bu eylemi.