• görseller

• evli biriyle beraber olmak
  1. evli biriyle beraber olunmaz, ancak aşık olunur.
    başka türlü olan varsa da, bu durumda bunu sorgulayacağını sanmıyorum. hatta hayatta bir sürü şeyi sorgulamaması da beklenir ondan.
    ne yaparsak yapalım, biz tekmelesek kuralları, onlar başkasının tekmesiyle gelir yarar kaşımızı.
    aşkın kural tanımadığı ve biraz da tanımazsa gerçek olduğu doğru. o ilk heyecan geçince çıkar, ak koyun kara koyun.
    o zaman gelir, aşkından geberdiğin yarar kaşını, topluma iş kalmaz.
  2. efendim, türkü günlerimi yaşıyorum. neşet ertaş oldu içim dışım, bozlak oldum, yer ile yeksan oldum, toparlandım horona durdum filan. arada arabeskim tutar, yani takarım taktığıma. dolayısıyla normal şartlar altında başlıkların anımsatması/çağrıştırması gereken şarkılar, yerini türkülere bıraktı.

bu sebeple kazım koyuncu cevap versin benim yerime:
    "elin nişanlısına, ben nasıl diyeyim haydi?"

elbet sevilir evli kadınlar, evli adamlar. ama "haydi" denmez onlara kolay kolay kanımca.

aynı türkü şöyle devam eder: "insan sevdiği yardan bu kadar utanır mı?"

tanım da tam burada gelir: göğsünü gere gere anlatılacak şey değildir, gizlidir, kolay kolay kondurulacak, kaldırılacak şey değildir.
  3. kültürümüzde son derece sakıncalı bir durumdur. fakat her ne kadar sakıncalı ve yasak da olsa böyle bir ilişkiyi türk toplumunun içinde gizlice sürdüren binlerce kişi vardır. bu çarpık ilişkiyi sadece erkekler değil kadınlar da çoğunluk olarak yaşarlar. eşinde göremediği şefkat veya sevgi veya ne derseniz deyin tüm duyguları o yasak ilişkide yaşar. bu konuda akla tek bir soru işareti gelir. evlilik kutsal bir müessese midir?
  4. ayda 1-2 kez yaptığım şeydir. kanki sende evleniyon artık lan daha da zor takılırız olm dedim ama pek değişmedi helal olsun. halen buluşup bira yuvarlayabiliyoruz nevizadede.
  5. kendisine yapılmasını istemediğini başkasına yapmak, ne kadar mutlu eder kadın ya da adamı önce onu düşünmek lazım .ki ortada bir aldatma söz konusu o aldatılan siz de olabilirsiniz.ve bugün eşini sizle aldatan neden sizi de başka biri ile aldatmasın.sevmek de paylaşmak olmaz! başka kadın ya da adamı paylaşmak ne kadar içe siner onu yaşayan düşünsün
  6. 'üç kişilik aşk'tır.
    seven sevilen bir de sevilenin eşi tarafından bakılabilir. en masum ve bok yoluna gitti yakıştırmasına uygun kişi sevilenin eşidir. en çakalı ve zaten özünde olayın da ilişkinin de gelişmesine sebep olan kişi ise sevilen ve evli olandır. en 'bile bile lades' olan ve en mazoşisti de evli olan zatı sevendir.
    bu tarz çok kişili ilişkilerde çeşitlilikte çokçadır. evli zatı seven ve en aptalı, bazen hiç birşey gözetmeden sevebilir. senelerce bekleyip, bir kaç yılda bir görüp, zaman zaman telefonda sesini duymakla da yetinebilir. bu tarz çeşitleri olmakla birlikte bunlar en zarasız mazoşistlerdir. bir de bunların tuttuğunu koparan cinsi vardır ki, burada sevilenin eşinin yani en masumun 'vay haline'dir. bu tarz durumlarda sevilen yani en çakalı olayları kontrol altına alıp derhal ilişkiyi sonlandırmalıdır. zira gözü dönmüş mazoşistin nelere yol açabileceği belli olmayabilir.
    zaman zaman sevilen de seven de çok sevişmiş aşktan kudurmuş olabilirler. ki burda da yine olan en masuma olur. böyle durumlarda derhal masum kişi ekarte edilip mazoşistle devam edilmelidir. zaten mazoşistten uzak kalınan anlarda masumun 'vay başıma gelenler' halini yaşaması olasıdır. bu tarz didişmelere girip her halikarda zarar görecek masumun daha fazla onuru ve gururuyla oynanmamalıdır.