• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. genelde yazlık yerlerde çok sık rastlanır bu duruma. mutfakta, banyoda karşınıza birden "wadaaaaaa" efektiyle çıkıp, pata pata koşarak kaçan yaratıkların arkasından bakar kalırsınız. sonraları sinir olmaya başlayıp türlü yöntemler denersiniz. işte bir kaç işe yarar kitle imha silahı:

1- çalı süpürgesi: bu silahla genellikle tek vuruşta tek böcek öldürebiliyorsunuz, ama etkili. gerçekten kendinize güveniyorsanız, tek vuruşta bir böceğin paspasını duvara sticker yapabilirsiniz.
    2- güdümlü terlik: bu silahımız da, daha çok single attack'lerde işe yarıyor, ancak çalı süpürgesi kadar güç gerektirmiyor.
    3- su-çamaşır suyu-tuz karışımı: bunu boş bir oda spreyi sprey kutusuna koyarak ve şişenin spreyinin ağızını stream konumuna getirirseniz, düşmanla çok fazla sıcak çatışmaya girmeden, uzaktan nokta atışıyla unsuru kaçırabilirsiniz. ancak öldürücü değildir, non-lethal statüsüne sokabiliriz bunu.
    4- deodorant-su-sabun karışımı: yine oda spreyi kutusuna koyarak, uzak noktalardan caydırıcı atışlar yapabilirsiniz. bu silah da non-lethal sayılabilir.
    5- bulaşık deterjanı: bir adet pril veya türevi likit bulaşık deterjanı, ortalıkta pata pata gezen böceklerin üstüne püskürtülür, ayrıca etrafta yeşil yeşil gezerek can çekişmeleri istenmiyor, aynı noktada ölmeleri isteniyorsa etrafları da bulaşık deterjanıyla sarılabilir. istisnasız bir şekilde, hayvanlar yaklaşık 15 saniyelik can çekişmenin ardından ölüyorlar ya da bayılıyorlar, hayvanın strength skill'ine kalmış.
    6- böcek ilacı: bu kadar ev yapımı kesin çözüm varken illa para verecem diyorsanız, kesin çözüm.
  2. çocukluğumun kabusu, kolay kolay çözüm bulunamayan istiladır. ev ilaçlansa bile mutlaka bir yerlerden yol bulup yine eve girer ve hızla ürerler. gece ışığı yaktığınızda duvarlarda, yerlerde mutlaka bir kaç tane kaçışanına rastlanır. yatağı odanın ortasına çekmeden uyumak mümkün olmazdı.
  3. yeni yerleştiğim şehirde bir ev tuttum. tutarken de ibne ev sahibine dedim ki;
    + abi bak, yılandan korkmam böcekten tırstığım kadar, evde böcük olayı var ise, yani hat safhalarda ise, önce bi ilaçlatayım falan
    - yok yok. ben tüm yıl 1-2 tane gördüm, o kiracı çıktıktan sonra da ilaçlattım.

yerde yatmaktan duyduğum haz kadar bi de yerde sevişmekten haz duyarım.
    yine bir gece vakti, yere yatağımı açtım. tv seyrediyorum. tv nin ışığının beni aldatması sandım ilk önce yerdeki hareketleri. tekrar farkedince zıplayıp avizeye tutundum. ben diyim 20(yirmi), siz diyin 1(bir) böcük odanın ortasında gezinip duruyorlar. o gece mide bulantısı ve kaşıntılar eşliğinde geçti.

ertesi günü hayatımın en büyük keşfiyle tanıştım. kokusuz, sağlığa zararsız, mükemmel yok edici bir zehir.
    + yeğenim, duvar diplerine sıkıyorsun, böcükler bunun kokusuna geliyor.
    bu sinek olur,
    hamam olur,
    örümcek olur,
    adam olur,
    her nevi böcüğü öldürür. üzerinde yürürler, ve yuvalarında olmasa bile ortalık yerde sırtüstü yatarlar. bunu uyguladıktan sonra eve girdiğinde yere basarken dikkat et, çünkü tüm böcekleri ölü bi şekilde göreceksin dedi.

adam haklıymış. ertesi gün tam 11, evet evet yanlış duymadınız;11 ceset kaldırdım evden ve o gün bugündür 1 dene böcük görmedim. ilacın geri kalanını, apartmanda uyguladım. ertesi günü merdivenlerde onlarca ceset vardı.

tavsiye ederim. 6 ayda bi tekrarlayın. hiç kalmıyor.
  4. kesin çözümü:
    pahalı ve etkili yöntem:
    1- jel yem alıp yuvalanabileceği yakın deliklere bittikçe mercimek tanesi kadar sıkmak. ayda bir tavsiye edilir. elle temas edilmemesi gerekir zehirlidir dikkat.
    ucuz ve etkili yöntemler:
    1- 1 adet patates haşlanır püre haline getirilir ve içine 1-2 çay kaşığı borik asit (genelde eczanelerde bulunur) konulur ve karıştırılarak böceklerin gezebilecekleri yerlere küçük parçalar halinde bırakılır. 2-3 ayda bir bu yöntem tekrarlanır. temas edilmesi zararsızdır. hatta kimi rivayetlere göre mantara iyi bile gelebilirmiş???
    en ucuz ve en etkili yöntem:
    1- 1 milyoncudan 1 tl.ye böcek tozu ilacı alınır. böceklerin yuvalanabileceği yerlere şırınga ile sıkılır. gezebilecekleri yerlere serpilir. nerde gezeceğini bilmiyorsanız bir gazoz kapağına bir çaykaşığı ayçiçek yağı ve bir çaykaşığı bu tozdan koyup karıştırarak karanlık yerlere bırakın ayçiçek yağı kokusu böcekleri kendine çeker ve dokundukları andan itibaren sersemletir ve felç eder. şanslı olanları yuvalarına ulaşabilip yuvasında ölürken şanslı olmayan diğerleri yuvada bu cesedi yiyip geberir.