1. yazılanlara göre izmir çınarlı'da seçimlerin sürdüğü sırada akp'ye "evet" mührü basılmış hazır oy pusulalarıyla dolu "35 a. 9019" plakalı araç yakalanmış ve sürücüsü hakkında işlem başlatılmış.
  2. amına koyım ben o araç sahibinin çok ayıp etmiş.

    sikicem şimdi kendimi sinirden. demokrasinin de amına koydunuz, vatandaşın seçme hakkının da amına koydunuz. allah belanızı versin lan. sözüm meclisten içeri.
  3. ülkemizde her seçimde çıkan olaylar bu seçimde çıkmamasından dolayı bu ihityaca binaen uydurulmuş efsane.
  4. bu işte bir hile var dedirten araç.

    bir şahin dolusu oy pusulası sonucu ne kadar değiştirir? kaydadeğer bir hile yapabilmek için %5 değişikliğe (akp'yi iktidar dışında bırakmaya) sebep olacak kadar pusulaya ihtiyaç olduğunu farzersek, 50 milyon seçmen ve %85 katılım olduğuna göre 2 milyonun üstünde pusulayı bir şekilde sayıma dahil etmek gerekliliği söylenebilir. 2 milyon pusula kaç şahine sığar. bunlar seçim sandıklarına ya da sayım merkezlerine nasıl sokulabilir? diğer parti temsilcileri 2 milyon oyun illegal sayıma katılışını nasıl engelleyemez? ortada cevaplanması zor birçok soru var. özetle şahinlerle oy pusulası taşınarak seçim sonucu değiştirilmesi zor gözüküyor.

    bir şahin dolusu oy pusulası ne işe yarayabilir peki? kaybedileceği aşikar bir seçimi sulandırma çabasına hizmet edebilir. çöpten çıkan oylar gibi yıllarca konuşulabilir, kullanılabilir. böyle bir araç var mı bilmiyoruz. böyle bir araç varsa kime ait olduğunu bilmiyoruz. ortada bir hile var ama kim yaptı bilmiyoruz.
  5. değil bir şahin dolusu bir oy bile çalınmışsa üzerine gidilmelidir. aman o kadar çalınmışsa ne olacak demenin alemi yok. bu konu gerçeği yansıtıyor mu yansıtmıyor mu aydınlatılmalıdır.