1. 10 yıl öncesine kadar işte boncuk, fifi gibi klasik olan, şimdi ise espritüel yeteneğin gelişmesiyle hüseyin, feyzullah gibi o hayvanlar için komik durmasına rağmen konan isimlerdir. ha hala klasik olanlar da var tabi ama. ne bileyim gençler bi enteresan yahu.
  2. balığımın ismi "suşi"ydi sizlere ömür artık yaşamıyor maalesef.köpeğime de rte diyecektim ama hayvanın kaldıramayacağı düşüncesi ile karabaş gibi standart bir isim koymayı tercih ettim.
  3. bir kedi için, cufcuf.
    kendi patisini emerken çıkardığı ses cufcuf ve arada aşka gelince türevleri olunca isim olarak tercih edilebilirliği artmış, kendi adını söyleyebilen ilk kedi olacak yihuuu, düşüncesiyle de fiyakası artmış bir tür evcil hayvan ismidir. genellikle cufcuf ismi için "o ne biçim isim lan?" denir ilk duyulduğunda ama açıklaması yapıldığında "ha peki o zaman" der geçilir. gel gelelim hiç kimse halamın verdiği manyak tepkileri kadar manyak tepki vermemiş, bu mevzuyu kafasına bu kadar takmamıştır. ki halam zaten manyaktır, raporu bizim ailenin her bireyi tarafından imzalanıp, kendi abisi tarafından da kaşelenmiştir, hayırlısı olsundur.

kedimizi yaz sezonu boyunca emaneten halamlara bırakmamız sonucunda, halamın bu isimle ilgili olan çamur atma dürtüleri artış göstermiştir, şöyledir:

halam: cufcuf ne biçim isim abi yaa?
    babam: neden? biz seviyoruz, güzel.
    halam: ben fındık diyorum valla ona siz yokken.
    babam: de tamam sen öyle de. ( dikkat ederseniz kedimize baktığı için suyuna gidiyoruz ama olmuyor halam ısrarlı, "evet cufcuf boktan bir isimdir" dememizi bekliyor.)
    halam:bizim zamanımızda böyle isimler yoktu, tekir vardı, minnoş vardı. iki kedi varsa biri tekirdi biri minnoştu. he bi de ben siyah bi kediye kara diye isim takmıştım farklı olarak bi o vardı.
    ablam-kuzenin kulağına-: ne kadar yaratıcı di mi?
    kuzen:ahaha evet!

(kulaktan kulağa konuşuldu kopan koptu, halama yanıt verilmedi bunun haricinde dikkat ederseniz.lafı havada kaldı.)

yaklaşık 5-10 dakika sonra, ortada farklı muhabbetlerin dönmesine rağmen halam meseleyi unutmamış olacak ki;

halam: sarman da diyebilirdiniz siz aslında buna?! neden demediniz ki? cufcuf da neymiş?
    kuzen: anneee! yık artık şu duvarlarını, aş kendini!!

kendi kızının isyanı hepimizi yarmış, mevzu o günkü oturumunu nihayet tamamlamıştır. biz de bundan sonra bir hayvanımıza isim koymadan önce, ilk halamı razı etmemiz gerektiğini öğrenmiş olduk. kendisine kedimiz/köpeğimiz henüz mini mini bir yavruyken, hayvanın kulağına onun da olur dediği gir ismi ezanla 3 kez söyleteceğiz hatta, ki ufak bir törenle bitirelim bu işi en başından.