merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 5

esra erol

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kişiler
  5. #televizyon
  1. şimdi eşcinsellere homofobik yaklaştı diye ereştiriyor lümpenlerimiz.

tuhaf... türkiye'de gündüz programı sunan bir kadından ne bekleniyordu ki? bu memlekette piramidin en tepesinden aşağıya doğru kimlerin evsahibi olduğu belli iken.

yaptığı çıkışla asıl kafamı kurcalayan hala çin malı'nın bozulmasına üzülecek kadar akılsız ve arabesk olan isviçre saati görünümlü çakma aydınlarımız.
  2. 'cipimle giderken otobüstekileri görüp ağlıyorum', sözleriyle çirkin olduğu kadar birde küstah olan insanımsı..daha iki gün önce kıçında donu olmayan insanlara birden paraları,şöhreti yığarsan önüne,gırgıriye film kahramanlarındaki gibi görgüsüz ve seviyesiz olurlar işte.. söze bak delimi ne.
  3. geçenlerde bir videosuna denk geldim nette, telefonla bağlanan lezbiyen bir kadını ezim ezim ezdi programda, sanki arayan benmişim gibi yerden yere vurdu kadıncağızı. kadın, gayet nazik, düzgün bir dille anlattı olayını ifade etti. "git başka kapıya" tarzı bir duruşu gösterecek kadar küçüldü gitti bit kadar oldu. biz sadece "heteroseksüel" yalnızlarla çalışıyoruz diyerek olayı kapat madem. mahalle teyzesi tavırları da ne ola ki, milyonların izlediği kanalda saatlerce görülen bir televizyoncu olarak. gerçi yadırgamıyorum vizyonunuz ortada ama yine de böyle olmayabilirdi diye düşünmekteyim.
  4. homofobik olduğu için neden eleştirildiğini anlamıyorum bu kadının. ibnelere ve lezbiyenlere özgürlük varsa , sokaklarda istedikleri gibi gezeceklerse , başka insanların da onlardan nefret etme hakkı olmalı. nerede düşünce özgürlüğü değil mi ?
  5. tv de evlilik programlarının mimarı. işini severek ve özenerek yapan başarılı bir sunucu. programına evlenmek üzere çıkan insanlar bile onun kadar evliliği cidiye alamıyor diyeceğim programcı. başarılarının devamını dilediğim güzel bayan.
  6. rte'yi gayet yumuşak bir iki kelimeyle eleştiren konuğuna "angul dungul konuşuyor, dangalak dangalak" diyebilecek kadar absürd tv kişisi.

ya hem çirkinsin, hem çirkefsin hem de evlilik programı yapıyorsun... seninki de hayat değil aslında.

elli karakterden fazla olmasa şu şekilde bakınız verilebilecek durum:

üç kuruş para kazanmak için aşağılık olmaktan rahatsız olmamak

editasyon: üç kuruş çok bir ironik oldu yahu, kadın aylık 200 bin tl'lerden bahsediyormuş.
  1. 5