1. görüşmeler içerisinde aşağıdaki diyalogun geçmesine yol açan durum.

  - ee, çıktığın bir var mı?
  - ehm, şu aralar yok! senin?
  - benim de..
  - iyi
 2. arkadaşlığın aşka dönüşümünün gayet mantıklı bir şekilde anlaşılabildiği fakat aşkın ve sevginin nasıl olupta arkadaşlık derecesine düşebildiği anlaşaılamayan, çarpıklığı bünyesinde barındıran durumun eyleme dökülmüş şekli.

  sözü noktalarken insanın aklına gelen çok ilginç bir suali de aktarmış olayım!

  ayrılık, bizim bundan sonra görüşmemizin bir anlamı yok çünkü paylaşabileceğimiz bir şey yok, anlamına gelirken; ayrıldıktan sonra neden insanlar birbirlerinin etrafında dolaşma ihtiyacı hissederler*?

  (bkz. stepne)
 3. aşk ve arkadaşlık arası seviye farkı insandan insana değişiyor. yani kimine göre arkadaşlık aşktan üstündür. kimine göre tam tersi. arkadaşlık aşktan üstündür diyenler * aşık olduğu insanla daha sonra arkadaş gibi olurlar. bu doğaldır ve güzel olandır. ama arkadaşlıktan aşka sapanlar vardır. bu da olağandır. ama onlara göre aşktan arkadaşlığa dönüş yoktur. aşk üstündür.
  en güzeli arkadaş olabilmektir. gerisi zaten gelir. eski sevgiliyle arkadaş olabiliyorsan bu güzel bi yetenektir
 4. çoğu zaman iki tarafa birden acı çektiren ve muhabbetin ilerlemesiyle iyice içinden çıkılmaz bir hal alan,yapılabilitesi minimum olması gereken diyalog..
 5. iki taraf da saygılı insanlarsa yapılası durumdur lakin çok acı verir yinede vazgeçilemez. bile bile üzülür durursunuz
 6. gereksiz bir hareket olarak tanımlanabilir ve geçmişi deşerek üzülmenize neden olan bir durum