• isle of dreams
  1. yeni sevgilinin dediğim dedik, kaprisli, fevri davranışları neticesinde kaprissiz eski sevgiliyi düşünmekle başlayan gelen gideni aratır gerekçeli eylem.*
    çoğunlukla yanıltıcıdır, eski sevgilinin sayılamayacak kötü özelliğinin yanında kaprissiz olması zihninizde elmas gibi parlıyor olabilir. belki de siz öyle hatırlıyorsunuzdur, eski sevgili kaprislinin önde gideniydi. kim bilir.
    çok normal bir durum olmakla birlikte geçici olmasını, 2. arama faslına geçilmemesini temenni ederiz zira bazı şeylerin telafisi mümkün olmaz. yeni sevgili onlardan biri.

(bkz: eski sevgiliyi mumla aramak)
  2. -efendim?
    -eski sevgilin çok mutlu,harikulade bir aşk yaşıyor, terfi etti, maaşı arttı, sosyallikten ölecek.kim diye sorma bir dost.
    -levent çek şu örtüyü ağzından, sanki tanımadık sesini. artık umrumda bile olmadığını daha kaç kez söyleyecem.
    -çok yalnızım lan.
  3. kesinlikle yapılmaması gereken bir harekettir.
    genelde hep umulanın tersi etki yaratır,sen ne hayaller kurarsın ama karşında büyük ihtimalle seni unutmuş hayata devam etmiş ve seni umursamayan birini bulursun.
    bu yüzden aramamak hatta bütün iletişim araçlarını engellemek en iyisidir..
  4. bilhassa obsesif bünyelerin ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır.
    eski sevgilinizi güzel anılarla yadediyorsanız ve beraber olduğunuz sevgilinizi de gerçekten seviyorsanız* hiçbir faydası görülemeyecek aksine bu ilişkinizi de yıpratabilecek bir atraksiyondur. ilk planda akla gelebilecek acaba, belki bol adrenalinli düşüncelerin yerini kısa zamanda pişmanlığın alması kaçınılmazdır. denenmemelidir.
  5. alkol alınca olur bu. sıkıntıdan ve bir de o an ki cesaretten. alkol alıyor rehber karıştırıyor bazen insan.
  6. güp güp ediyor aramayı düşününce bile.
    etmiyor mu ki onunki de aynı anda?
    o sesi bir daha duyamayacağını, duymaya hakkın olmadığını bildiğin zaman içe oturmanın ne olduğunu cümle içinde bizzat kullanan eylem.
    halbuki aşıktık.
    "aşıktık", aşık isminden eylemin -di'li geçmiş zamanı türkçe'den kalkmadı hâlâ neden? aşk biten bişey değil ki!
    aşık olmak sadece cinsel çekimin tuzu biberi olan aynı müziği dinlemek değil ki, bağlanmak.
    geçmiş zaman getirip koparmak iki insanı - ki ben insanı sadece bu noktada diğer hayvanlardan ayırmak isterdim - bu kadar mı kolay?