merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

eski sevgiliyi aramak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. her durumda mantıksız olan harekettir.

+naber eski sevgilim
    -iyiyim bitanecik eski aşkım sen nasılsın ?
    + ben de iyiym eski bebeğim.
    - buluşalım diyorum eski canım ne dersin ?
    + tamam uçarak geliyorum eski kurban olduğum

şeklinde diyaloglara sebebiyet verecek olaydır ayrıca..

(bkz: eski sevgiliyi aramayın)
    (bkz: eski sevgililer aranmayın)
  2. eski sevgilinin eski sevgililikten başka sıfatı varsa normal karşılanan durumdur..mesela oturup adam akıllı konuşabildiğiniz en iyi arkadaşınız olması gibi..ama ta ki bu fikrin aynısını yeni sevgilinizin de yapabileceği düşüncesi sonucu kıskançlık ötesi haleti ruhiyenizden normalliğini birden yitiriveren bu durum boşver olur mu hiç öyle şey ondan arkadaş olmasa da olur deyiverceğiniz bir hal alıverir.
  3. eski sevgilinin takıntı haline gelmiş olmasından ötürü olabilecek hadisedir. kontörlerinize ya da fatura için harcayacağınız paraya yazık. o parayla gidin yemek neyim yiyin daha faydalı olur bünyeye.
  4. belanızı aramaktır. mazoşistliktir. bile bile kabuk bağlayan yarayı kanatmaktır. yok daha kabuk bağlamadıysa, bağlama süresine birkaç asır daha eklemektir. gereksizdir.
  5. eğer iki taraf arkadaş kalmayı becerebilmişse olağan bir durum. fakat elbette bu bir yalan. gerçekten arkadaş kalabilen eski sevgililer ne gördüm ne duydum. "ehe oko arkadaşız" diye ortalıkta gezinen bu eski sevgililere bir süre sonra bir bakıyorsunuz, eski günlerdeki gibi birbirlerine girmişler, sebep; kıskançlık.
  6. (bkz: adamlıktır)
    ayrılığın eşiğinde büyük bir kayıp yaşamışsa ve haberiniz olmuşsa şayet adamlığınızdan ararsınız. o kötüyse size zaten yansır sizde kötü olursunuz. iyi olmasını beklemek salaklıktır da iyi olmasını istersiniz bir şekilde. yanında olduğunuzu belirtmektir amacınız ama o yaşamış olduğu acıdan mıdır yoksa gururundan mıdır olayı başka yere çekebilir. üzülür kırılırsınız size çok koyar bu durum ama yapacak bir şey de yoktur maalesef.

aradan biraz zaman geçer. eski sevgili sıfatı kazanmış olsa da o kişi yine de bazı yaşanmışlıkların hatrına ve yine adamlığınızdan iyi mi kötü mü diye ararsınız ama açmaz. tamam açmasın işi gücü vardır dersiniz de sonra defalarca aramaya yeltenirsiniz. o geri dönüş yapmadıkca ondan haberde alamazsınız. kısaca haber alamadığınız için meraktan ölme olasılığınız hem yüksektir hem de olan size olur. neyse sağlık olsun en azından siz adamlığınızı yaptınız gerisini o düşünsün.
  1. 1