merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

1. 1

eski sevgiliye mesaj atmak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #gündem
  5. #ilişkiler
  1. eski sevgili uzunca bir zamandır ortalıklarda yoksa öldü mü kaldı mı diye yoklamak için yapılan hareket.
  2. attığın o tek mesaj ile tekrar tüm acıları göze almaktır bir bakıma. onca yaşanmışlığın, ayrılırken söylenen bir sürü aşağılayıcı sözü bir kenara atıp tükürdüğünü yalamaktır.
  3. eski sevgilinin yeni sevgilisinden tehtid mesajı yemektir. daha sonra karşılıklı tehtidler savrulmaktır. daha sonra tehtid savurduğun çocukla ortak arkadaşınızın sizi dolaylı yoldan barıştırmasıdır. eski sevgiliye mesaj atmak amaçsızdır umarsızdır
  4. olumsuz tepme olasılığı yüksek eylemdir. gelen cevaptaki en ufak bir "sevgi" parçacığı görüldüğü an hareket geçen "eski sevgiliye mesaj atan eski sevgili" işi abartarak farklı boyutlara getirir, karşı tarafın geçmişte kendisine attığı "mesaj"ları bile yollayacak kadar edepsizleşir hatta "böyle diyordun piç gibi ortada bıraktın" dercesine... kendi enkaz olurken karşı taraftaki "eski sevgiliden mesaj alan sevgili"nin de canı yanar bu duruma. bir zamanlar değer verdiği her varlığa saygı duyar çünkü insanoğlu, tamamen silip atamaz. üzüldüğünde üzülür. hele üzülmesine sebebiyet veren şey kendisi ise işler iyiden iyiye sarpa sarar. genel olarak boş bir faaliyet olmakla birlikte "eski sevgiliden mesaj alan eski sevgili" eğer ki aşk kokan bir mesaj atmışsa işler birden cennetlik olur. düşük ihtimaldir, güzel ihtimaldir. en nihayetinde eski sevgiliye mesaj atmak fuzulidir, can yakar.

(bkz: kendimden biliyorum)
  5. adrenalin doludur.acaba cevap verecek mi? sorusu atmadan öncede attıktan sonrada eşlik eder.cevap gelirse yumulunur.gelmezse argolu bir iki cümleden sonra başka eski sevgiliye 'atsam mı acaba?ihtiyacı hissettirir.cevap gelirse 'beni unutamayacağını biliyordum'gibi bi ego patlaması yaşattırır.
  6. büyük bir suçluluk duygusu ile yazılıyorsa, her harfin insanı bıçak gibi kesip atmasıdır.
  1. 1