• videolar+1

• görseller

• eski sevgiliye mektup
    • eski sevgiliye mektup
    • eski sevgiliye mektup
  1. kim bilir kaçıncı son mektup bu sana..

sanırım alışıyorum artık. artık ağlamıyorum mesela neden diye. belki de gözyaşım kalmadı artık sana dökecek, bilmiyorum.. eksikliğini sana dokunamamış biri olarak fazlasıyla hissediyorum bak o ayrı. artık gülümsemeyi başarıyorum geçmişteki bize. külleniyor musun hiç benim olmayan eski sevgilim ? bitiyor musun artık? keşke.. ne çok isterdim.. böyle bir an gelse ve ben unuttum desem hemen. gerçekten unutmuş olsam.. şu kendimi kandırdığım isimlerden birini gerçekten sevebilsem bir kez. herkese sen gözüyle bakmadığım günler gelecek mi sence? beni bırakıp gittiğin yerden kalkmaya başladığımı biliyorum da kalktığımda yürümeme yardım edecek biri olacak mı? yıllar sonra karşılaştığımızda sana gülümseyip "her şeye rağmen çok mutlu ettin beni" diyebilecek miyim? sana kızacak kadar bile değer vermediğim anlar gelecek diye düşünüyorum da.. ne zaman? ne zaman gecelerimden çıkacak uzaktan gördüğüm yüzün?
    şu sorularıma cevap verildiği zaman her şey biter mi başlar mı bilmiyorum. hiçbir şey söylemeden gittiğin günden beri beni bıraktığın bu yerde sensiz bir geleceği şekillendirmeye çalışıp duruyorum. ne var artık girmesen düşlerime zamansız, habersiz bir şekilde.. bu dünyayı seninle tanımak varken kör gözlerle bakmak niye? yanıma geleceğin günü hayal etmek yerine neden senin hiç gelmeyeceğine kendimi inandırmak zorunda bıraktın beni? hiç kabullenmemiştim.. senin mantıklı bir sebebin vardı gelecektin, anlatacaktın sonra kaldığımız yerden devam edecektik.. ama sen gelip "biliyorum beni hiç affetmeyeceksin" dedin ya.. evet "affettim" demedim. "affettim" diyemezdim.. sen benim yaslanacak omzum olmak yerine beni kimsesiz bırakmayı tercih ettin. oysa ki söz vermiştin. "başını nereye çevirisen çevir beni göreceksin.. senin hayatından çıkmayacağım" demiştin. ama gittin.gitmeyi sen seçtin. ben mi.. ben kaldım. hala burada, seninle ve sorularla. artık ağlamıyorum. neden diye sormuyorum. yalnızca görmeye çalışıyorum sensiz dünyayı. senle büyümek isterken kimsesiz kaldığım bu hayatı her şeyiyle tanımaya çalışıyorum. bilmeni isterdim aslında seni defalarca yüreğimde affettiğimi ve seninle geçen günlerime sımsıkı sarılıp güç aldığımı. sendeleyen şu hayatımda sözlerinin bir baston vazifesini gördüğünü yoksa kayıp düşaceğimi ve öleceğimi bilmeni isterdim. bu kadarını tahmin edecek kadar bile düşünmüyorsun beni biliyorum. giden ve kalan olarak ayrılacağımızı hep biliyordum. ama seni hiç göremeyecek olmak hemde hiç görmemişken, işte bu çok zor. şimdi hayaline sarılmaktan, küllenen acına mutluluk katmaktan başka çarem yok. gittin eski sevgili.. gittiğin yerde her ne olursa olsun mutlu ol. zaten öyle olacaksın. biliyorum..
  2. yeter artık!
    git beynimin içinden..
    uzaklara, çok uzaklara, bilinmezliğe..
    sana hoşçakal dediğim gün o anda her şey orada o sokak köşesinde bitecek sanmıştım, her şey unutulacaktı ve herkes yoluna devam edicekti, plan buydu. evet her zamanki planlar yapmıştım ben sevgili.. ama ilk kez(!) yanılmıştım ben, senin olmadığın planım şimdi bana her an acı veriyor, beni yok ediyor sevgili. ben bitti, hoşçakal dedim sen ise tamam dedin, meğer ne de çok istemişim "gitme" demeni, ne de çok yanılmışım, yanılmışım ben, hem de çok, ne de çok..
    şimdi biliyorum ki geri dönme ihtimalin dünyadaki her olasılıktan daha az, en az. bir daha dönmeyeceğini, dönemeyeceğini bile bile hiç bir şey bilmiyormuş gibi yapacağım artık, sanki hiç yaşamamış seni, sanki o dudaklarına hiç dokunmamış gibi yapacağım.
    bir plan yaptım seni unutacağım(?)..
    ölüm gibi olan bu ayrılığı unut(a)ma diye.. yapacağım ben bunu, bunu ben, ben..
  3. bugün en sevdiğim tşörtümün önüne çamaşır suyu sıçradığını gördüm. "hay sikiyim bee" dedim. "küfür etmesene lan nezih mekanımda" dedi patron içip içip kendinden geçen yiyişgen müşterilerin önünden geçerken. fiti fiti diye de güldü. "bu ne ya şimdi, nası çıkar bu lekeler" dedim. "haha" dedi "olum o zaten bişeylerin çıkmış hali. leke dediğin şey tşörtün has rengi."

"hay sikiyim" dedim yine. aklıma sen geldin.

bi tşört olsaydım çamaşır suyum sen olurdun eski sevgilim.
  4. sevgili eski sevgili

kimsin, nesin, kimlerdensin hiç bir fikrim yok
    ama çok kişinin canını yaktın, belli
    bilmem ki farkında mısın ancak çok meşhursun,
    bu mektubu yazmamın sebebi mucizesi de bu zaten
    her yaptığın olay, bil istedim
    mesela 2 yıl aradan sonra msn'den titreşmişsin, yer yerinden oynadı
    sonra açılmamış eski sevgili başlığı kalmasın kampanyası başlatıldı bir ara, ama böyle bir kampanyaya gerek yoktu
    sen her an her yerde aramızdasın zaten
    ayrıldıktan sonra aklının başına geldiğini söyleyenler var
    anlamlandırılamayan davranışlarından müzdarip olanlar da çok
    sana yakıştıramadım ama arada bir arayıp yeni sevgilini anlatıyormuşsun, çok ayıp
    banyodan çıkmış halin ise hala belleklerde
    sen adeta bir başlık üretecisin
    zaman zaman çemkiriyormuşsun ama olmuyor, bizim başımız ağrıyor sonra
    doğum günlerinde ara bari
    duygu sömürüsü de yapma lütfen
    en alakasız zamanlarda da akla gelme
    sen evlenirken düğününe paraşütle atlama planları yapanlar da var, bak bunu mutlaka bilmek istersin diye düşündüm
    yüzsüz olduğunu düşünenlere hiç girmeyeceğim
    yıllar sonra seninle karşılaştığında yaptıklarını anlatanlar mı istersin
    yıllar sonra seninle buluştuktan sonra hissiyatlarını cümle alem ile paylaşanları mı
    haberin var mı bilmem ama yeni sevgili için seni terkedenler de varmış, düşman başına
    yazlıklarının arasından aldığın hediyeyi bulanlar ise; vallahi neyse o aldığın hediye, öpüp öpüp kokluyorlar hala
    duydum ki telefonunu özel numaralara da kapatmışsın, üzme gençleri, hiç yakışıyor mu senin gibi güzel, yakışıklı bir eski sevgiliye
    senin eski arkadaşınla sevgili olanlar ise yeni sevgili için seni terkedenlerle aynı kişiler mi bilemem, sizin aranızda bir konu, özele girmek istemem
    bir de sifon çekildiğinde akla geliyormuşsun, bana inanmıyorsan aramaya inan
    sokakta yürüyen kızları sen zannedip hislenenler de yok değil bu arada
    bundan hiç hoşlanmayacaksın ama senin seri eksi oy veren .... olduğunu zannedenler bile var

işte böyle eski sevgili, daha yazacak çok şey var ama mektubuma burada son vermek istiyorum

yazdıklarıma inanamayabilirsin,

söylediğim gibi bana inanmıyorsan aramaya inan, gir itü sözlüğe eski sevgili diye ara tara, ne haltlar yemişsin tek tek oku, sonra odana git ve yaptıklarını düşün, aklını başına devşir, psikolojik sorunlarını da çöz.

seni her zaman sevmiş, seven ve sevecek olan bir dost
  5. uuuuu beybi;

her yazdığımı ve hatta hiç bir yazdığımı üzerine alınma. biliyorum, alınıyorsun ama gerçekten seninle alakası yok. lütfen harap etme kendini.

öpüyorum.
  6. sevgilim,

mezarında ne olur rahat uyu, seni unutmadım, belki evlendim, belki hepten işe güce gömüldüm, ama sen benim kalbimin ve aklımın her zaman sabit bir parçası olarak kalacaksın.

seni seviyorum...
  7. tıpkı boka benziyorsun. suratına baktığımda tuvalete gidesim geliyor. o iğrenç ellerini al da bir tarafına sok seni az pişmiş beyni kulağından düşmüş mahlukat.