merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

eski sevgiliye doğum günü mesajı atmak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #gündem
  5. #ilişkiler
  1. hemen "aramaya inan biraz lavuk" demeyin. bu başka bir konsept, başka bir tad, başka bir mallıktır. doğum gününüz ise, gece yarısından itibaren mesaj beklemeye başlamış ve mesaj alamamışsanız doğum gününüzün bitmesine yakın saatlerde eski sevgiliye sizin attığınız mesaj olabilir bu.

"doğum günüm kutlu olsun. iyi ki doğdum lan, ben doğmasam ne kadar boş olurdu hayat dimi. ehehe. hatırlamadığın da iyi oldu ya. motive oldum. kendine iyi bakma. sürün emi. ühüü"
  2. bir testtir. o nun ne kadar eskiyip eskimediğini, hala ruhunuza batıp batmadığını anlama testi. hani sözlük ortamlarında ortam gereği atılan, yazılan doğum günü mesajları vardır ya, eğer eski sevgiliye atılan kutlama mesajının sizdeki etkisi o mesajlar gibiyse geçmiş olsun, iyileşmişsiniz.
  3. ............................................................................................149/2

doğum günün kutlu olsun mutlu ol senelerce
    sana boncuktan kuş yaptırdım konacak pencerene
    karakollar alır beni sorgular gecelerce
    hiç bekleme belki gelmem gelemem senelerce
    (hasktr ya 2 mesaj oldu nese atmayayım bari)
  4. vefa örneğidir. hala aklınızın bir köşesinde olduğunu ona göstermeye çalışmaktır. en can alıcı noktası ise "mutlu senelere,nice yıllara" derken, içinizden "bensiz mutlu senelere,bensiz geçecek nice yıllara" vurgusunu yutmaktır. karşıdan "sensiz mutlu geçmiyor" karşılığını alamamaktır.

o yüzden aramayın hiç sittir edin. vefayı bozadan ibaret görün.
  5. ayrılalı belli bir süreyi geçmiş ve hala yeni birisini bulamamış,canı sıkılmış depresif eski sevgili tribidir.
  6. gereksiz bir olaymış.
    tamamen saf ve çıkar gözetmeksizin atılır bu mesaj ama karşıdaki, insanlıktan zerre kadar nasibini almamış bir yaratıksa kupkuru bir cevap vermeye bile yeltenmez.

"çıktığın yere geri girmen ümidiyle" şeklinde bir mesaj atmak en yaratıcı olanıdır kanımca.
  7. eğer doğum gününde ayrıldıysanız aklınızın ucundan bile geçirilmemesi gereken eylem. nitekim cevap olarak ağız dolusu küfürle karşılaşma ihtimali çok yüksek.
  8. üzerine bir de hediye almışsanız ve olaylar sonrasında daha kötüye gitmişse pişman olacağınız bir eylem.
    yapmayın!
    sakince telefonu elinizden bırakın ve doğum gününün geçmesini bekleyin.
  9. teşekkür mesajı almanızla sonuçlanan eylem. son derece kibar ve düşünceli.
    aynen yazmış bir de güzel dileklerin için, daha ne olsun. buna da şükür de geç şu ramazan gecesinde.
    off ya, başka bir şey beklemek çok saçma diil mi gerçekten?
  1. 1