1. ardından "ya abi pardon yalnış yolladım neyse ehe" gibi bi mesaj atarsanız sorun olmayan, olsada sizin farkında olmadığınız mesaj tipi
  2. garip bir çiftin ayrılığının üstünden iki ay geçmiştir dişi şahıs özlemiştir, hem de çok, üstelik terk eden de kendisidir;

''ya hep aklımdasın durup dururken gülümsüyorum sonra hiçbişe yokken yaşlar akıyo gözümden, hep senin yüzünden, kalbim seninle atıyo sanki.ölsen bir yerde bir zaman bende var olamıyacakmışım gibi. artık uyuyamıyorum geceleri biliyorum sen gecenin bir körü uyuyosun, ben de uyumadan iyi geceler diliyorum sana haberin olmasa da ,bi de rüyamda seni göreyim diye dua ediyorum sonra da hiç uyanmak istemiyorum sen olunca..''

er kişi mesajın şokunu atlattıktan sonra cevap verir;

_seni seviyorum,seni seviyorum, seni seviyorum, seni seviyorum, seni seviyorum...

cevap;

_biliyodum, ama niye aramadın hayret bişe yaa. öfff! istemiyorum ben böyle bi ilişki, çok ilgisizsin...
  3. terkedilen tarafından gerçekleştirildiğinde genelde bir şey ifade etmez. sonuçta ayrılırken de biliyordur aşkınızı. lakin terkeden kişi buna giriştiğinde zidane'ın materazzi'ye attığı kafadan çok daha usturuplusunu hak eder! aklı nerdedir, öküz müdür, bu işler oyuncak değildir, neler çektiğinizi biliyor mudur?
    yine de beklenir bu eylem her gün her gece, saplantılı eski sevgililer tarafından.
  4. arkadaşlarınızla toplaşıp içecek,eğleneceksinizdir.grup içinde siz dahil iki hatun sevgilisinden ayrıdır.sizinki karşı tarafın seçimi olsa da diğer hatun kendisi ayrılmıştır sevdiceğinden.neysedir...

bir güzel içilir,dağıtılır,kafalar iyice güzelleşir hatta yolda yürüyecek dermanınız bile kalmamıştır.eve varırsınız,sevgilisinden ayrı diğer hatun birden özlediğini farkeder ve 'msj atacam'diye tutturur.kimse engel olmaz,mesajını atar,sevdiceğiyle barışır,saatlerce telefonda konuşur bi de üstüne...

siz ise gözleriniz yarım kapalı;' ulan benim neyim eksik,ben özlemedim ki sanki,eşek gibi seven ben değil miyim?' diye gaza gelip atıverirsiniz bir mesaj...'biliyorum senin için ne bu numara,ne de bu mesaj önemli artık.ama ben seni çok özledim,sadece söylemek istedim...' temalı bir mesajdır kendisi...ancak o kadar alkollüsünüzdür ki,cevabı bekleyemeden sızıverirsiniz...

sabah kalktığınız da malesef her şeyi hatırlıyorsunuzdur,tırım tırım telefonu ararsınız ancak bir türlü bulamassınız.'ya mesaj geldiyse,ya aradıysa?' diye düşünüp durursnuz...yoktur telefon...yoktur...yoktur...yoktur...ha işte orada...elinize alırsınız,ekrana bakarsınız ve telefonun tepkisizliğine lanet edersiniz.yine o'na kızamazsınız,yine telefona sinirlenirsiniz...hiç bir şey yoktur, '1 yeni mesaj alındı' ya da '1 cevapsız çağrı' cümlelerinden herhangi birini görmek ne kadar da mutlu edecekti sizi oysa ki...

gülmüştür belki aldığı mesaja...'aha salağa bak hala beni düşünüyor' demiştir kim bilir? ancak yoktur işte aşkta gurur,onur...

'daha nen olayım istersin
    onursuzunum ben senin'
  5. bir takım hislerin bitmediğine delil olsa da hiç gönderilmemesi yeğlenen mesajlardır.gönderildiğinde ise cevap beklenmesi bünyeye zarardır.beklenti içindeyken cevap geldiğinde pişmanlık duygusu bedeninizi adeta istila edebilir zira buna yol açacak bir cevap olması kayda değer bir olasılıktır.cevap gelmese de aynı duyguyu hissedersiniz tek fark bir olayın olmamasıdır.
    yazmanız geldiyse en iyisi yazın ve silin...hiç olmadı taslaklara kaydedin...
  6. gitme yoksa içerim bütün uyku haplarını
    sonra karıştırırsın ruh kitaplarını
    bir mektup yazarım
    hep seni sevdimle biten
    sonra artık hesap et bir daha olur mu hiç neşen?
    gitme yoksa atlarım en yakın köprüden
    hafızaya gerek yok bu olur tek hadisen
    gitme yoksa katlederim bizim yan komşuları
    sonra polise derim; öldürmüş masumları
    gitme dünyam dönsün dönsün
    dünyam dönsün dönsün
    ben hiç kimse ölsün mölsün istemem
    gitme yoksa yolum düşer kiralık katillere
    sonra vurup durursun ıssız sahillere
    gitme yoksa adım geçer akşam haberlerinde
    gitgide yaşlanırsın bir akıl hastahanesinde
    gitme...

(bkz: nil karaibrahimgil)
  7. konu tikkyler ise olay şu şekilde gelişebilir:

- ??
    - ne?
    - ne msj atıyon?
    - yanlış oldu, arkadaşa atacaktım sana geldi
    - he. tamam
    - tamam
    - ??
    - ne??
    - ne mesaj atıyon?
    - yanlış oldu, arkadaşa atacaktım sana geldi
    ...
  8. kapısına dayanmak, seviyorum uleynnn, demek daha akla yatkın bir eylemdir. reddedilme riski de sıfıra yakındır.