• videolar

• görseller

• eski sevgilinin evlenmesi
  1. "vay be unutmuş beni" dedirten hadisedir. sevgili unutulduysa sorun yoktur lakin hala ona karşı ilgi varsa durum vahimdir. kaçarı yoktur, beş ton gözyaşı dökülcektir.
  2. hala seviyorsanız içinizi acıtacaktır. yok acıtmıyorsa artık sevmiyorsunuzdur. mutlu bile olabilirsiniz. yaralarını sarmış demektir. darısı artık başınızadır..
  3. gözlerden yaşlar akıtan, hüznün tanımını sil baştan yaptıran... hiç bir şeyi yanlış ya da eksik yapmadığınızdan dolayı mutlu iken siz, aslında doğru ya da tam yapabileceğiniz onlarca şey varken bunları yapmamış olduğunuzu düşünüp pişman ettiren...
    iki ay olmuş evleneli. haberini alalı ise bir gün bile olmadı...
    bir başkasıyla evlenene kadar hiç bu kadar "benim" hissetmemiştim...
    yazılan her giri gerçek hayattan alıntı olmayabiliyor... keşke bu da öyle olsaydı...
  4. bir zamanlar ortak hayaller kurduğunuz, onsuz olamadığınız birinin evlendiğini sizden tamamiyle uzaklaştığını, üstüne sizden mutlu olduğunu öğrendiğinde ne yapardınız? hele çalıştığın yer bir fotoğrafçı ve sen orda grafikersen nikah fotoğraflarını senin yapman çok daha fazla üzücü bir durum. tanrı bana bunu yaşattı çektiğim acı yetmiyormuş gibi.. elindeki işi bitirip işten ayrılırsın. bir bira şişesi bir zamanlar el ele yürüdüğünüz sahilde şimdi yalnızsındır. denize bakarsın ağırca bir şeye kendini bağlayıp atlamak istersin. ama o kadar yürekli değilsindir. yapamazsın birşeyler tutar. belki ordan geçmekte olan bir arabada çalan ikinizin parçası seni hayata bağlar tekrar. birilerinin karşına çıkmasını beklersin. tıpkı bir zamanlar onun dönmesini beklediğin gibi...

(bkz: artık bu sabahların bir anlamı yok)
  5. her ilişki umutla başlar, güzel günler beklemektedir her iki tarafı… kimse “ne kötü, bir gün ayrılacağız, acıları hatırlayacağız ve birbirimizde bıraktığımız yara izleri kalacak en sona” diye başlamaz sevmeye. umut doludur her ilişki. evet bu “o”dur. aranılan kişi. legonun eksik parçası. o muhayyel çehre…
    hayatının anlamı yaparsın onu. sanki ondan önce yaşıyor oluşun tamamen tesadüftür. nasıl olur da onsuz bir hayat yaşamışsındır. ne kadar anlamsızdır onsuz hayat.
    asla gitmeyecektir. öyle düşünürsün.
    heyhat… düşünmekle sanmak arasındaki farkı anlarsın bir gün.. uğruna hayatını adadığın kişi terk etmiştir seni. olmayacaktır asla yanında.
    ellereini tutmaya kıyamadığın sevgilinin bir başkasına ait olması gurur kırar. yıkar perişan eder. ne kanun sizden yanadır ne kamu etiği. sadece kalbinizdir onu sizin yapan. paylaşamazsınız. anlatamazsınız. o en sevilenin, hayatınızı şekillendiren kızın bir başkasıyla bir ömür geçirmesi değil, “özel bir gece” geçirmesi çıldırtır sizi. düğününe bile gidemezsiniz rahatsız etme kaygısıyla.
    büyümenin sonu yokmuş, bunu öğrenirsiniz.
    (bkz: @2045401)