1. yıllar sonra ona karşı olan sinir geçtiğini farkedip mutlu olmasını arzulamaktır bazen.
  2. çok koyar... yaşadım biliyorum. aslında bitmiştir senin için ona dair ne varsa. bitirdim sanırsın işte... onca sene sevmişken, kavuşamamışken hem de ve biliyorken onun da aslında seni ne çok sevdiğini onunla yaşadıklarınız, gittiğiniz yerler hala aklındayken... sana hediye ettiği şapka, kalem, çanta, rozet her şey baş köşesindeyken hala anılarının, koyar... öyle böyle değil hem de... o kadının yeinde senin olma ihtimalin koyar, orada olamamanın pişmanlığı koyar, onun düğün fotoğrafında gördüğün anlamsız gülümseme koyar, o gülümsemenin ardında gördüğün ve aslında bir tek senin görebildiğin ince hüzün koyar... onun mutluluğunu istemekle, yanında olmasını istemenin bencilliğinin arasında kalmak koyar... o çizgide dururken ayaklarını kesen bıçakların acısı koyar... ne öyledir ne böyle işte... sen bitirdim, devam ettim derken, öyle sanırken aslında hala onda kaldığını görmek koyar ve onun yoluna devam edebilmiş olması... giden sensindir ama nedense onu suçlarsın devam etti diye... bencilliktir belki de bu ama onun hayatına devam etmiş olması bile acıtır canını... üstelik bir de tesadüfen yıllar sonra ilk defa rüyanda gördüğün için tam da nikah gününde arkadaşça atılmış bir mesajda 3 kelime ile öğrenmişsen evlendiğini... o zaman kalkamazsın altından işte... bu dip noktasıdır... bir süre daha devam edesin aynı hüzünlü hale ama geçer neticede... ayağını vurup yere yaparsın daha önceden yaptım sandığın sıçrayışı...
  3. yakın zamanda tüm eski sevgililerimin yaşayacağı durum. hepsine davetiye göndercem, baskıda şu anda. yazın lan yazın çok zevkli okuması. *
  4. sevgilinin zamanında neden "eski"diğine bağlı olarak farklı tepkiler göstereceğiniz durumdur. bazen gerçekte olmuş evliliği duymak değil de sadece hayali bir evliliği rüyanızda görmek bile ruh halinizi yerle bir etmeye yeter zaten. kimi durumlardaysa hı iyi olmuş mutlu olur umarım gibisinden içi boş dileklerle geçiştirir ve unutursunuz bu haberi. böyle tepki verenlerin çoğu oldukça mutludur, hatta belki kendisi çoktan evlenmiştir ve eskileri hiç ama hiç umursamıyordur.

yalnız biraz önce de dediğim gibi rüyada eski sevgilinin evlendiğini görmek bile bu kadar koyuyorsa insana, acilen bir şeyler yapmalı. ama ne yapmak lazım işte onu bilemiyorum. *
  5. şarkı sözü yazdırabilir.

nasılsın, nasıl gitti?
    alıştın mı sen de?
    rahat mısın artık istanbul'da?

evlenmişsin, nasıl oldu?
    bulabildin mi sonunda?
    hep anlattığın o meşhur huzuru
    [emre aydın/son defa]