merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

eski sevgilinin canını yakmak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. yeşilcamda en güzide örnekleri sergilenir bunun. hülya koçyiğit, bir yalan atar, "seni artık sevmiyorum" der. hatta daha ileri giderek "nadnanı seviyorum ben!" der. içikisini yudumlar bu sırada ediz hun yıkılır, arkasını döner. çıkar. tam anlamıyla eski sevgilinin canı yakılmıştır. zaferdir, kutlanması gerektir. bundan sonra hülya koçyiğit kutlama adına ediz hunun duyacağı bir şekilde acı bir kahkaha atar ancak ediz hun çıktıktan sonra içkisini bir daha yudumlar ve kadehini bıraktığı anda hıçkırıklara boğulur.

eski sevgilinin canını yakmak böyle bir şeydir. eski sevgili hala içte bir yerlerdeyse, aslında doğrudan kendi canını yakmaktır.
  2. bir şekilde sizi üzerek bittiyse yapılması farz olan eylem. ancak bunun için çabalamazsınız, hayat, kaderin kör dizaynı falan nasılsa canı yanacaktır der geçersiniz.
  3. erkekse ; bacakarasına tekme atarak , kızsa ; kolunu tutup burarak yapabilirsiniz.
  4. eğer gerçekten bir intikam falan alınması şart ise, kanımca en sağlıklısı gidip dövmektir. eğer karşınızdaki insan sizi çok üzdüyse, içinizde öfke biriktiyse, saçma sapan oyunlarla, kıskandırmalarla falan uğraşmak insanı hakikaten yıpratır. tavsiyem gidip ağzını burnunu kırın. siz yapamıyorsanız da bir kaç kişi beraber gidin ama, mutlaka dövme sürecinde önemli bir yeriniz olsun, yoksa rahatlayamazsınız.
    cinsiyet ayrımcılığı yapmak istemediğimden iki cinse de tavsiye ediyorum, ama erkeklerin gidip bir kızı dövmesi beklenmedik sonuçlara yol açabilir, dolayısıyla erkeklere ilk önce başka fırsatları değerlendirmelerini önermek durumundayım. ama hakikaten çok, çok üzüldüyseniz siz de deneyin, en olmadı başka bir şehre falan taşınırsınız.
  5. gözünün taa içine bakıp "harikayım" demek...

tabi bir de yeni sevgili mevcutsa bizden taraf,
    erkekse zaten egosuna yediremez "lan benleyken harikayım demio du lan, ne harika ki şimdi"
    bayansa bunalıma girer "ühühühü ne çabuk unuttu beni yaa, beni hiç sevmemiş ühühü" gibisinden.
    ama en acısı ki bazıları varki davul zurna tutsan düğün dernek kursan, yedi sülalesiyle olsan bana mısın demez,
    işte asıl bu can acıtır.
  6. çok kolaydır..

yanlış anlaşılma üzerine gelen düzeltme: ben çok kolay can acıtmadım efendim..benim canım çok kolay acıtıldı..
  7. intikam ateşi geçip de akıl başa geldiğinde kişinin canının en az eski sevgiliden 10 kat daha fazla acımasıdır. özellikle bu insan canını yaktıktan sonra da sevmeye devam edilen ilk aşksa hiç kalkışılmamalı, iki düşünüp bir hareket etmeli, her iki insanın hayatında da geri dönülemez olaylara yol açılmamalı.
  1. 1