1. pazar günü sabahın köründe evi aranıp tam o açınca kapatılıp uykusu bölünebilir belki. gerçi intikam yöntemleri diyince yanında biraz safça ve çocukça kalıyor ama anlık bir rahatlık için önerilebilir.
 2. eski sevgiliye onsuz da yaşayabildiğinizi hatta daha da mutlu olduğunuzu gösterme çabası intikam alma yöntemlerindendir. halbuki intikam isteği hala kor gibi yandığınızın, onu unutamadığınızın ispatıdır.

  intikam soğuk yenen bi yemekse eğer, hala aşk ateşiyle yanan yürecikler intikam alamazlar.
 3. eğer terkeden erkekse zaten intikam almanın bir anlamı yok(istisnai durumlar hariç)terk eden kız ise zaten intikamın anlamı yok !ne yapsan canı acımaz acısa bırakmaz eski sevgili olmaz (bkz: boşa kürek çekmek)
 4. daha klasik bir yöntemle sevgilinin numarasını "bel fıtığı" adı altında duvarlara yazmak. duvarlara her zaman aşklar ve isimler yazılacak değil ya, insan kötü ve manyak olmaya görsün gider bunu da yapar.
 5. intikam almaya ne gerek var. çok çocukça ve gereksiz şeyler bunlar. intikamla uğraşacak kadar boş vakti nerden buluyorsunuz yahu. siktir edin gitsin. gidene güle güle, gelene hoşgeldin demek lazım.
 6. düğününe gidip müstakbel kocasının kulağına "x yatakta harikadır ve üçlüye açıktır ,değerini bil" diye fısıldamak.
 7. en iyi yol nedir bilmem, çok da anlamam ama unutmak, önemsememek falan diyenlere kılım.

  ulan unutacaksak niye intikam alıyoruz, nasıl anlayacağız intikam olduğunu;
  intikam alıcaksak niye unutuyoruz; keyfini de çıkaramadıktan sonra...