merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 4

eskişehirspor

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. türkiye'de anadolu takımları içerisinde en iyi taraftar grubuna ve tribün şovlarına sahip takımdır. bu sezon başında maliye bakanımız kemal unakıtan'ın "size sergen'i alayım mıııı?" vaadi ile takıma sergen yalçın'ı almıştır. amaç kemal unakıtan'ın memleketi olmayan yerden aday olması ve seçilme çabasıdır. sonuç olarak maliye'ye iş yapan kc grubun destekçi olduğu etimesgut şekerspor kulübünden bu oyuncu öldüm fiyata alınmış kıyak yapılmıştır. eskişehir'e ve taraftarına saygımız vardır ama bu davranış birçok anadolu kulübünü destekleyen kişiyi rahatsız etmiştir. fırsat eşitsizliğidir...
  2. 17 şubat 2008 tarihinde evinde antalyaspor u ağırlamış takım. evinde oynadığı bu maçı kazansa ligde liderliğe yükselecekti ama 90+2. dakikaya kadar 1-0 önde götürdüğü maçı bir penaltı golü ile berabere bitirdi ve liderlik şansını kaçırdı.
  3. bir samsunsporlu olarak süper lige çıkmasını gönülden istediğim ve desteklediğim takım. şimdi federasyondan gelip "samsun mu çıksın eskişehir mi" deseler eskişehir derim, o derece yani. böyle takımlar dururken belediyesporların süper ligde işi ne.
  4. şu sıradan gecede beni heyecanlandıran,mutlu eden,avaz avaz bağırtan takımdır.
    diyorum ben bu takımın atkısını takmaktan gurur duyuyorum işte.
  5. kırmızı siyah bir aşktır, eskişehirspor. zamanında çok yaklaşmasına rağmen şampiyonluğu kıl payı kaçırmıştır. her eskişehirli eskişehirspor efsanesini dinliyerek büyür.
  1. 4