1. şu sıralar, oldukça faşizan ve militarist bir tavırla; aslında olsaymış ya la dediğim olmayan kırımdır.

soykırımı canavarlık olarak niteleyen, her soykırımı ortaya çıkarıp insanlık dersi vermek isteyen avrupalı devletler bu konumlarına aslında biraz da soykırımlar sayesinde gelmişlerdir. örneğin almanya hepimizin zihninde bir güçtür, bazan bir korkudur. bence bunun en büyük sebebi endüstri, ekonomş falan filan değil basbayağı yakın tarihte işlediği soykırımdır. nasıl ki bin sene evvel cengiz kağan adlı şahsiyet orta asyada kafataslar ve kan akan derelerle düşman kısmına gözdağı verdiyse, bence amerika, almanya gibi ülkeler de -ekonomiyi bir yana bırakırsak- bu suçlardan edindiği bir psikolojik korku gücüne sahiptir. çok ironik ama durum böyledir, insan hakları, insan sevgisi denen şey her zaman ikinci sınıf olmuştur, anlayana...
  2. eğer biraz olsun ilah-i adalete inanıyorsam ki ben şahsen çok inanırım: etme bulma dünyası işini tereyağından kıl çekercesine halleder.ermeni diasporası utancından kaçacak delik arar.1918 yılında bilenler bilir ermenilerin halkımıza yaptıkları kıyımı unutmamamız için belki de dünyada ilk soykırım anıtını topraklarına diken bir millet olduk biz. o anıtın da kars'da dikili olduğunu biliyorum. hatta ardahan arap camisinde 373 müslüman-türk, ermeni çeteleri tarafından camiyle birlikte yakılmış.yapılan tadilattan sonra bu caminin adı "yanık cami" olarak değiştirilmiş.bu benim bildiklerimden yalnızca ufak bir örnek.büyükelçilerimize yapılan kıyımlar da her ne tesadüfse çoğunlukla fransa'da gerçekleştirildi. asala adında bir ermeni örgütü dediler ama ben bu örgütün arkasında da kesinlikle fransızlar vardır diye düşünüyorum.. kaç türk öldürüldü bu örgüt tarafından sayısını bilmiyorum. büyüklerimiz daha iyi hatırlar o günleri. azerbaycan'da ermenilerin katlettiği türklerin yıldönümü vardı birkaç gün önce azerbaycan'da.onların ulusal televizyon kanallarında gördüm.üzüntüden fazla bakamadım. valeri denen o arabistan kılıklı kadın yaptığı ırkçılığın da nesiyle gurur duyuyor anlamadım. bir gün gelir devran döner. biz de bize yapılanları gerçekten tüm dünyanın gözüne sokmayı becerebilirsek sorsun bi daha gazeteciler o fransız yalakası kadına kendisiyle hala gurur duyuyormuymuş. ayrıca kendi halkını savunmak için techir yasası çıkarmak soykırım değildir. bizim tarihimizi batılıların soykırımıyla aynı kefeye koymasınlar. malumunuz insan karşısındakini kendisi gibi görürmüş.
  3. türkiye cumhuriyeti'nin ve de vatandaşlarının yürüttüğü yanlış politikalar nedeniyle türkiye dışında ciddiye alınmayan söylemdir. nitekim 1915'in sorumlularından enver paşa'nın hatıratında 850-900 bin arasında ermeni'nin tehcir sırasında öldüğü yazıyor ve de bunu geçtiğimiz günlerde murat bardakçı alenen deşifre etmişti. şimdi bu kadar ölen insan varken ve de bunun soykırım olduğunu düşünen milyonlarca insan varken sen savunma olarak direkt soykırım yoktur, üstüne bize soykırım yapılmıştır dersen komik kaçar.

halkı da geç, devletin bu konuda bir stratejisinin olmaması ve kendi tarihçileriyle çelişir açıklamalarının olması sadece ama sadece komik ve ciddiyetsizlik.
  4. spoiler

gulyabani yoktur.

spoiler

dayanamıcam bir spoiler daha yapıcam.

spoiler

ama olabilir de.

spoiler.

tanim da isterler...yargıdır.