merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

• görseller

• erkekte yakışıklılık o kadar da önemli değil
  1. 1

erkekte yakışıklılık o kadar da önemli değil

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. özellikle evlenmek veya uzun süreçli bir ilişki düşünülüyorsa gerçekten de doğrudur. erkek kadın gibi sanat eseri değildir, kadın da erkek gibi büyülenmez, kadının asıl istediği inceliktir, ilgidir, hevestir, yoksa yüzü biraz daha güzel olmuş olmamış pek de önemli değildir çoğu kadın için. zaten erkeğin yüzünün güzelliğine vurulan kadının hevesi de zamanla geçer. gerçi bu erkek için de geçerli ama erkek güzelliğine bayılmadığı kızla denemez bile ama kadın deneyebilir büyük ihtimalle, yoksa benle kimse denemezdi ordan biliyorum.
  2. çirkin erkeklerin kendini kandırmak için söyledikleri cümle.
    şimdi bunu bi kıvanç tatlıtuğ söylese kıçımla gülerim.
  3. hakkaten yakışıklı bir erkeği tavlayamadığını gören, üstelik çok şimarık ve de lise düzeyi gelecek ancak yakışıklı erkeklerin azlığını keşfeden ve bu azlık içinde de şimaranların, piçleşenlerin bolluğunu farkeden -ki bu piçlik tercih edilen dozda olanın dışında kalmaktadır- kadın kesiminin feryadı. evet bir feryad. standartları düşürme, daha azıyla yetinme anı.

erkekte yakışıklılık önemli lan, kudurmuyor mu millet brad pitt diye, tabii önemli. bu biraz da madem yakışıklı adam angelina ile sevgili, bünyem de bir angelina olmadığımı kabullendi, o zaman bir özellikten vazgeçelim hali. tabii biz kadın toplumu hiper duygusal, yer yer ağlak ve de beyne söz geçiremeyen triplere girdiğimizden ilişkilerde, ayy yakışıklılık çok önemli değil önemli olan bana bilmem ne hissettirmesi deyiveriyoruz. iyi mi yapıyoruz? hayır efendim.

şimdi ya ama iç güzellik ama yakışıklı değil ama bilmem ne, peki ya sempatiklik, peki ya yanında güvende hissetmem, beni güldürmesi ihihii diyen hemcinslerimi duyar gibiyim. bilmiyorum ne yapsak? kızlar nolucak?
  4. erkekte yakışıklılık yerine geçebilecek çok önemli başka unsurlar da olduğundan garip karşılanamayacak önermedir. tek sorun ikili ilişkilerde tatmin bir çok açıdan bulunur, önemli olan dengeyi bulmaktır, sadece yakışıklı diye birisi ile beraber olmak ile sadece parası var diye birisi ile beraber olmanın pek farkı yoktur, kapı her zaman tatminsiz bir ilişkiye çıkar.

yakışıklı olmak yerine aşağıdakilerden birine sahip erkeğin ne elde edebileceğine bakalım

zeka : bu tip erkeğimiz akıllı olduğundan sekası ile karşısındakini etkileyebilir. fakat ne kadar zeki olursa olsun kadın ile birlikte bir yeregittiğinde hiç bir kadın dönüp ona bakmaz ve bu kadını rahatsız eder. rahatsız olan kadın ya aldatır ya da hayatı zindana çevirir, dolayısı ile hayatı zindana çevrilmiş akıllı bir erkek direk aptal bir erkek haline gelir ve önerme kendi kendini yok eder.

para: erkekte ciddi miktarda para var ise en güzel hatunu en çirkin suratla bile elde edebilir. ne kadar uzun süre elinde tutabilir bilinmez, genel de az da olsa paylaşır birileri ile ve genelde, erkeğin yanındakinden bin kat çirkin, kadınında yanındakinden daha yakışıklı birileri ile birlikte geçirdiği zamanlar ile beraber mutsuz bir birliktelik yaşanır gider.

fiziksel üstünlük : (bkz: anladın sen onu) erkekte fiziksel üstünlük var ise bu ilişki bir şekilde gider. bunun yanına az bi duygusallıkta eklenir ise çok ciddi problem çıkmaz ama o yok ise, erkek bir ton başka kadın ile, kadın ise duygusal açıdan kendini tatmin eden başka birileri ile zaman geçirir, ve tam tatmin olmamış bir sürü taraf kalarak ilişki sürer gider.

yetenek : müziktir, spordur, bir şeye çok büyük yeteneği olan erkek için kadın kolaydır, çok fazla kadın ile birlikte olur, ama erkek bu yeteneği dışında başka neyim var ki benim tribine girer ise o ilişki de bozulur. kadın için ise yetenekli erkeğin diğer kadınlar tarafından da beğenileceği paranoyası oluşur ve ilişki sorun batağına sürüklenir.

duygusallık : maalesef bu tarz, yani yakışıklı değil duygusal erkek otuzbire mahkumdur.

aslolan her özellikten bir şekilde payını almış olmaktır. karşı tarafın tatminini tek yönden değil bir kaç yönden sağlayan erkek ve/veya kadın kazanır.
  5. kızların aşka hala inancı varken sarfettiği kalıp cümle. çünkü o zaman, hala umut var. ince eleliyip sık dokumazsın, seversin saf saf sadece. ama aşka inancı kalmayanlar için, bu kalıp tarihe gömülmüştür. varsa yoksa kolumda güzel dursun, madem hepsi aynı, neden acayip yakışıklı bir şey olmasına dönüşür.
    acaip yakışıklı, mesela paul walker, eric dane, jude law, will smith, brad pitt ve bunların benzerleri, türk versiyonu kıvanç tatlıtuğ.
  1. 1