1. birinin ona muhtaç olduğunu görmek birçok duygusunu okşar erkeğin. onlara kendini erkek gibi hissettirir çünkü !!!
    bu kadınlar biraz da saf (!) tırlar. her şeyi anlayamazlar, bilemezler ve mutlaka erkeğinin açıklaması, anlatması, ona öğretmesi gerekir. bu da erkeği biraz daha onore eder. her şeyi benden öğrendi diye.
    bu zayıf kadınlar erkeklere bağımlıdır. mesela fatura filan da yatıramazlar, anlamazlar çünkü. nerden yatırılır onu da bilmezler.
    ev ya da yemek alışverişi de yapmazlar, çünkü taşıyamazlar onca torbayı. hep yorgun olurlar, bütün gün spor salonları, kuaför, o mağaza, bu mağaza gezerler. akşama yemek yapmaya fırsat bulamazlar. akşam eşleri, sevgilileri eve geldiğinde, bugün nereye yemeğe gidelim, diye sorarlar. en kötü ihtimal dışarıdan yemek söylerler.
    zayıf kadınlar doğurdukları çocuğa bakacak gücü de kendilerinde bulamazlar, pamuklar içinde yasamaya alışmışlardır bir kere. kendilerini hep altın tepsi içinde sunarlar.
    huysuzluk da ederler, ama bu erkeğin hoşuna gider, çünkü kadın ona muhtaçtır, söylenmeyen güçlü kadının aksine, hiçbir şeyi beğenmedikleri gibi devamlı da mutsuzdurlar.
    pek teşekkür etmezler, kıskançlık krizlerini de severler. kocasının ve sevgilisinin hayatlarını karartırlar. seven kıskanır çünkü (!)

erkekler bu kadınları asla terk edemezler. çünkü o güçsüz, kırılgan bir kadındır. ayrılırsa kurda kuzuya yem olur maazallah.

hatta ve hatta eş durumundan ankara ya tayin yapılabilmesi için anlaşmalı evlilik de yapar erkek bu kadın ile. çünkü kadın ona tayini için de muhtaçtır.
    koruyup kollanmalıdır her an o! zayıf kadınlar hiç çökmez, buruşmaz ve yıpranmazlar.
    ancak işin ilginç yanı her zaman daha değerli olanlar da onlardır.

aslında zayıf kadınlar gerçekten akıllı kadınlardır. bu gerçeği de es geçmemek gerekir.

ve geride kalan güçlü kadınlar tüm bunların nasıl gerçekleşebildiğine sadece bakakalırlar...

aylin kotil ‘in "güçlü kadınlar" adlı yazısından alıntı da yapılmıştır...
  2. geçici olan ilgidir. zeki kadın azlığından dolayı türeyen ilgidir. nitekim ruhu zayıf insan ömür kısaltır. gerek yoktur gereksiz sahiplenme triplerine. insanların sevişgene ilgisi var bir kere, uzatmaya gerek yoktur.
  3. birde diğer taraftan bakmak gerekir ''zayıf'' dediğimiz kadınlara.
    zayıf=zerafet, incelik. erkeklerin aklını başından alan narinler.
  4. " - çıraklığımı bitirip doktor olduğumda ikimize bir ev açacağım.

"ne zaman yani?" dedim, genç bir kız şımarıklığıyla. yine yüzünün yavaşça acılı bir biçimde kızarmaya başladığını gördüm.

"iki sene içinde," dedi sıkıntıyla. "sen evliliğe hazır olduğunda ben de bir kadına bakabilecek duruma gelmiş olacağım.

"bana o zaman gel," dedim çaresizce. "emirlerini o zaman bahşet. tabii hala burada olursam"

"bu zaman zarfı içinde hala sözlü olacağız" diye diretti.
    yüzünü okumaya çalıştım. "evet, bugüne dek ne kadar sözlü olduysak, o kadar sözlü olacağız. yaşlı kadınlar bunu kendilerini tatmin etmek için yaptı, bizi değil. sen daha fazlasını mı isterdin?"

"nerede durduğumu bilmek isterim," dedi inatla. "seninle babanın paris'ten, sonra amsterdam'dan gelmesini bekledim. aylarca hiçbirimiz ölü mü, diri mi olduğunuzu bilmedik. sonunda ingiltere'ye vardığınızda senin... senin bir ev bulduğun için sevineceğini sanmıştım. sonra duydum ki babanla birlikte bir eve geçmişsin, annem ve benimle yaşamayacakmışsın. ayrıca erkek giysilerini de çıkartmamışsın. sonra oğlan çocuğu gibi babanın yanında çalıştığını duydum. sonra babanın kanatlarının altından ayrıldığını duydum. ve şimdi seni sarayda buldum."

bu durumla başa çıkabilmemi sağlayan görme yeteneğim değil kadınlığının yamacında duran bir genç kızın sezgileri oldu. "koşa koşa sana geleceğimi sanmıştın." diye horozlandım. "beni kurtaracağını sanıyordun, beni bir erkeğin kollarına atılmak isteyen ürkek bir kız olarak hayal etmiştin, kendimi sana teslim edeceğimi sanıyordun!"

yüzünün anında iyice kızarması ve başını hafifçe geriye atmasıyla hedefi tam on ikiden vurduğumu anladım.

"bak bunu iyi öğren, genç doktor, ben senin hayal bile edemeyeceğin yerler gezdim, rüyalarında bile görmeyeceğin şeyler gördüm. çok korktum, büyük tehlikeler atlattım ama bir kere bile kendimi bir erkeğin ayaklarının dibine atmak aklımın ucundan geçmedi."

"sen..." gençliğinin verdiği öfkeyle ne diyeceğini bulamayıp sözlerine devam edemedi. "sen... kız gibi değilsin."

"tanrıya şükürler olsun."

"sen yumuşak başlı bir kız değilsin"

"bunu anneme borçluyum."

"sen..." öfkesi onu iyice açığa vuruyordu. "sen benim ilk seçimim olmazdın!"

bu beni susturdu; durup bu kadar kısa sürede ne kadar yol kat ettiğimize hafifçe şok olmuş halde birbirimize baktık.

"başka bir kız mı istiyorsun?" dedim biraz bozularak.

"başka bir kız tanımıyorum,"dedi asık suratla. "ama beni istemeyen bir kızı da istemiyorum."

"hoşlanmadığım sen değilsin," dedim uzatmadan. "hoşlanmadığım şey evlilik fikri. bana kalsa evlenmezdim. evlilik kadınların güvenlik umuduyla gerçekte bunu sağlayamayacak adamlara kendini teslim etmelerinden başka nedir ki?" *
  5. erkeklerin, doğası gereği hükmetme, sahiplenme gibi duygulara aç oldukları için, kötü şeyler yaşamış, kötü günler geçirmiş, yenilmiş, "zayıf" kadınlara karşı duydukları ilgidir. kadınların buna ihtiyacı var mıdır tartışılır ama "tamam kötü şeyler yaşamışsın ama geçmiş, bitmiş herşey artık önüne bakmalısın, canım yaa kötü şeyler de mi yaşarmış kıyamam" tadındaki muhabbetleri bu " zayıf" kadınların midesini bulandırmaktadır. çünkü bu kadınlar, muhtemelen bir erkek yüzünden "zayıf" oldukları için, tekrardan bir erkeğin onları "zayıf"latmasına izin vermeyecek kadar güçlü duvarlar örmüşlerdir etraflarına. o yüzden öyle her mutsuz kadına " bana gel senin ilacın benim" şeklinde yaklaşmamak gerekir.
  6. kadınların hasta ya da sorunlu erkeklere olan ilgisi ile aynı olgudur.sebepleri de aynıdır.sonucları da...
  7. kolaylıkla akılları karışabiliyor güven dolu o bön bakışları. anlatmak istersin gününün nasıl geçtiğini ve dinlemek istersin gününün nasıl geçtiğini elini tutar saçlarını okşarsın ama asla erkek arkadaşı olmayı istememek. zayıf kadın yoktur dişiliğini kullanamayan kadın vardır. erkekler bu çelişkide kalıp intihar girişimine giriyorlar. yapmayın.