merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
 • görseller

  • erkeğin göğsüne başını yaslayan kadın
 1. 1

erkeğin göğsüne başını yaslayan kadın

 1. bu başlıkta
 2. bakın dur
 3. sırala
 1. tam teslimiyetle, tüm savunmasını etkisiz hale getirip, gerçeğini ortaya çıkaran kadındır. tüm istediği budur işte; başını göğsüne yaslayacak bir adam, öyle herhangi bir adam değil elbet, başını yasladığında kendini hiç olmadığı kadar mutlu, huzurlu hissetmeli, dünya yıkılsa yine de güvende olduğunu düşünmeli, ait olduğu yerin, sonsuza kadar dinlemek istediği sesin işte bu göğüs ve o göğsün içinde atan kalbin sesi olduğunu bilmeli...

  erkeğin göğsüne başını yaslamışsa bir kadın, ne güçlü olmayı önemser, ne parayı, ne geleceği ne de geçmişi... o 'an' vardır ve de o 'adam'. ötesindekiler kocaman bir 'hiç'tir...
 2. kadın cinsinin en manidar, en güvenilir, en tehlikesiz haline şaitlik ediyorsunuz.

  elinizden geldiğince oradan ayrılmamasını sağlayın. onun bu güvenilir haline inanıp bir kaçamağınızdan bahsederseniz, ani bir hareketle başını kaldırıp gözlerini büyüterek gözlerinize bakar ve artık çok geçtir. böyle durumlarda yanağınızı hazır edip karşı cinsten yiyeceğiniz tokadı bekleyin.
 3. bu kadın için hayatın en güzel anlarından biridir.
  tek gerçek sevdiceğin kalp atışının sesleridir.
  dünya yansa ne kadının ne de adamın umrunda olur.
  o an dünya zaten iki kişi ibarettir.
 4. bir kadının hayatında yaşayabileceği en özel anlardan biridir o kadının yaşadığı. yüzünüzün bir yarısını onun göğsüne yaslamışsınız. küt küt atan kalbi kulağınızda yanağınızda hissediyorsunuz. bir kol sizi sıkıca sarmış, hiç bırakmayacak gibi. bir el diğer yanağınızda, saçlarınızda, sırtınızda, omuzunuzda usul usul geziniyor. sessizlik... allah'tan dilenebilinecek en büyük şeylerden biridir aslında. cidden çok şeydir..

  o huzur size çok görülüyorsa erkeğin göğsünün yerini yastık veya polar battaniye alabilir. zamanla o'nda bulamadığınız huzuru ve güveni onda bulabileceğiniz nesneler hâline gelebilir, bağımlılık yaratabilir. acıklıdır.

  (bkz: beni kediymişim gibi sev)
 5. kendisi başını göğsüne yaslamak isteyeceği insanı ve de huzuru bulmuştur, mutluluğunun devamını diliyor ve çay koymaya gidiyorum.
 6. bazen yanılan kadındır. belki de duyduğu kalp atışları başkasının adını söylüyordur, ama üzülmesindir, çok yakında kıyamet kopacak ve ertesinde mükemmel adamla birlikte olacak, hatta belki evlenecektir.
 1. 1