1. türkiye'nin en büyük inşaat şirketlerinden biri . ama şu anki hükümetle arası pek de iyi olmadığı için türkiye'den ziyade yurtdışında projelere imza atıyorlar . birçok afrika ülkesinde amerikan büyükelçiliği için ihale kazandılar . afrika'ya gitmek isteyen yeni mezunlar enkaya başvurmanızda fayda var .
  2. bu isimden başkasını zikretmeyerek staj avına başlayan gençlerimiz, yılın sonuna doğru aza tevazu gösterme zorunluluğunun verdiği hisle zenka, menka, henka filan gibi fason inşaat firmalarında staj yapmaya razı gelirler.
  3. 2. dünya savaşı öncesi ve sonrasında japonların en popüler müziği olmuştur. günümüzde enka genelde yaşlılar arasında en sevilen müzik türüdür. enka şarkıları genelde ümitsiz aşklar, nostalji vb. konular ile iligili sözlerden oluşan hüzünlü şarkılardır, bu sebeple ülkemizdeki arabesk ile benzerlikleri olduğuda söylenebilir. enka şarkıcıları, özellikle kadınlar, genelde geleneksel kıyafet olan kimono ile şarkılarını söylerler.
  4. enişte ve kayınbirader'in ilk heceleri birleştirilerek oluşturulmuş. enişte şarık tara, kayınbirader de sadi gülçelik 1957'de enka'yı kurmuş
  5. bugünlerde 50. yılını yurtiçinde ve yurtdışında personelleriyle birlikte kutlayan güzide inşaat şirketimiz