merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
 1. 4

enes kanter

 1. bu başlıkta
 2. bakın dur
 3. sırala
 4. #spor
 5. #kişiler
 1. hakkında amatör olmadığı kararı verildikten sonra şansını avrupada denemesi makul olacak oyuncudur. gerçi fenerbahçe enes e avrupaya da gitse yapabileceği herşeyi yapacaktır, en hayırlı hareketi bir an önce nba'e kapak atmaktır. halen adı 2011 draflarında ilk 10 sırada geçmektedir.
 2. aylardır hiç maça çıkmamasına rağmen hala ilk 5 de seçileceği düşünülüyor bu adamın. artık siz düşünün 2011 draftının nasıl felaket bir draft olduğunu
 3. mock draftlarda adı halen üst sıralarda zira enes kabiliyetinde uzunlardan draftan pek çıkmamasına amerikalılar da alıştı. iyi de adam bir sene oynamadı. bir uzun oyuncu sadece idman yaparak kendini asla geliştiremez. hele bir seçilsin de yaz liginde kapatır diyorum ama artık yaşıtları gibi ağır kuvvet gösteremeyecek. kısacası mental gelişim çok daha önemli.
 4. oyuncu havuzunda kaldıkları sürece kesin üst sıralardan seçileceği öngörülen dört draft adayından biri olarak gösterilen oyuncu. ilk beşe gireceğine inanılıyor. http://www.nba.com/...
 5. hakkında (ve diğer pivotlar da dahil olmak üzere) nba.com'da bir makale yayınlanmış olan basketbolcu. özetle, diğer oyunculara göre daha iyi olduğunu, fakat fb ülker ile yaşadığı o sorun dolayısıyla, göz önünde olamamış olmasının onu draft edecek takımlar için bir soru işareti olabileceğini söylemekteler. ne olursa olsun, bir nevi hot prospect for the future tarzında bir yazı okumuş olmak beni mutlu etti.

  http://www.nba.com/...
 6. kendi jenerasyonunda en büyük rakibi jonas valanciunas olacaktır. enesi center olarak sürklase edebilecek tek oyuncudur gözümde. nba kariyerleri boyunca büyük rekabet içinde olacaklardır.
 1. 4