merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

en zayıf ve en güçlü yanlarınız nelerdir

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bir iş mülakatında yöneltilmiş bir soruydu bana. ne denir ki? sonra başkalarına sorulurken de şahit oldum buna. ve cevabı verenler özellikle zayıf noktalarını söylerken tribe giriyordu : "aslında çok detaycı olduğumdan şlikayetçidir çevremdekiler"
    yani "en kötü günümüz böyle olsun " hesabı, adam şerrinden bile hayır çıkarmayı deniyordu. ayrıca "zayıf" diye soruldu, o detaycılığını zayıf bir yön olarak sundu falan filan...

iyi de kim alenen zayıf olduğu noktayı söyler. kim yani?

en güçlü yanınız?
    yılmam...vazgeçmeeemmmm, yırtarım
    en zayıf peki?
    kadınların memelerine bakıyom ben. görünce...

en güçlü
    çalışmak bir keyiftir benim için. mesai dinlemem. namazda rekat bende mesai...
    en zayıf
    iskender bi buçuk porsiyon. dinlemem anamı bacımı starım uğruna

en güçlü
    analitik zekam
    en zayıf
    anal seks.
    en güçlü
    esnek çalışma saatlerine güzel uyum sağlarım, esneğimdir ama esnemem ahuehhe
    güzel espriydi, peki ya zayıf yanınız
    böğrümden dürtünce ananıskiim diye sövüyorum.
  2. iş görüşmesi yapanların sordukları klasik sorudur.
    en güçlü derken "kendine nerede güveniyorsun?", en zayıf derken de "kendini ne alanda geliştirmeye çalışıyorsun?" diye sormak isterler aslında.
    verilen yanıtlar bu yönde olursa puan toplanır, sıkıntılı soru avantaja dönüştürülür.