1. onu en yakın arkadaş yapanın .mına koyim demek doğru gelir. nankördür bunlar, bi'de seni suçlu ilan ederler. hepsinin azına sçim..
  2. siz bütün kış erkenden derse gidersiniz mesaj atar ''canım bana yanından yer tutar mısın'' diye, sanki salı pazarında en uzuz domatesi kapmaya çalışan bölüm insanlarının arasından sıyrılıp en önde iki yer tutarsınız, utana sıkıla burası dolu dersiniz sorana. siz çok kritik bir final öncesi mesaj atarsınız, ''akşam hocanın verdiği soruların üstünden beraber geçelim mi'' diye cevap vermez,akşam olur ararsınız napıyosun diye, beraber çalışmanın b sinden bile bahsetmez, kalırsınız öyle. sınav saati gelir en öne oturur, kağıdını da bir gıdım açmaz. artık bölümde ki en yakın arkadaş sıfatından uzak herkes gibi biridir. ayrıca açsaydın da bakmayacaktım ki kağıdına ben her şeyi bilebiliyorum aklımla ezberledim dün. hııh
  3. galiba bir kız(erkek) için en acı olanı sevgilisiyle aynı yatakta yakalamak.herşeyini anlatıp koynunda ağladığı kız(erkek) yada diğer adıyla orospu arkadaşı bu zavallımın sevgilisini ayartıp onunla mutlu son ile biten bir gece yaşıyor.

bir başka kazık evin kira sözleşmesini üstüne alan arkadaşa diğerinin kira,fatura ödemeden bir gecede ortadan kaybolması olmalı.

bir diğer başkası ise en yakın arkadaşa zor zamanında kendi adından kredi çekmen ve herşeyin senin üstüne kalıp arkadaşının piyasadan kaybolmasıdır.

başka bir yakın arkadaş örneği ise senin yanında şu şöyle bu böyle diye diye dedikodu yapıp,arkasından sövmediği birşey kalmayıp iki gün sonra onları kol kola alışverişte görmen ile sana sağlam kazık atan arkadaştır.
  4. benim en yakın arkadaşımdır.kitap yolladı bana, borcum var. önemli değil dese bile olum yarın yolluyorum postaneden deyip deyip oyalıyorum ipneyi. ümit verip bekletiyorum. bi de üşenmesem, sanırım gidip yollarım ama çok uzak postane şimdi. yağmur da var hem.
  5. güven duygusunu yerle yeksan etmektir. uğraşırsın insanlara güvenmek için ama kafanda kırk tilki dolaşır kırkının da kuyruğu birbirine değmez artık. sanırım halk dilinde buna büyümek de deniyormuş. halbuki ben içimdeki boşluğu düşündükçe küçüldüğümü hissediyorum.
  6. insan oğlu hilebazdır, kimse bilmez fendini
    her kime iyilik etti isen, sakın ondan kendini

ben ne zaman kazık yesem -ki anlaşıldığı gibi arkadaş için ölen tipte bir yaratığım- babacağızımın bana söylediği sözlerdir bunlar.