1. 14 şubatta yani sevgililer gününde herkesin sevgilisine hediye almasını müteakip sevgililerin bu hediyeleri karşılaştırarak yaptıkları oylama sonucunda ilk üçe giren hediyeler.

genelde sıralamalar şu şekilde olur:

gül
    tek taş pırlanta
    çikolata
  2. sevgilisi olmayan adama yeni bir sevgili
    sevgilisi olana da "daha ne istiyon lan allahsız" lafına eşlik edecek bir beş kardeş..
  3. maddi durum uygunsa sevgiliyi hiç görmediği bir şehre götürmek. tabii maddi durumun yanında ailevi durumların da izin vermesi gerekir. ama kim görmez istemez ki venedik i ya da viyana yı ya da paris i, hiç gitmemişse daha önce? bu seçenek cebinde parası bol olup hala sevgilime ne alsam diye düşünenler içindir. bahsedilen sevgili de gerçek sevgilidir, istenilen zaman verdiği için birlikte olunan sevgili modelinden değil(bu şekilde anlatmak zorunda kaldığım için kendimden utandım).

tipik bir öğrenciyse hediye arayan kişi, çok masraf yapmak istediği halde yapamıyorsa(gerçek sevgiliye sahip olanlar bu günü tüketim günü gibi görmekten çok sevgiliyi mutlu etmek için yepyeni bir bahane olarak kabul ederler çünkü) da orjinal olmaya çalışmalıdır. bir demet gül alacaksanız mesela, hem tanesi on milyon olan güllerden yaptırdığınız demete yazık, hem de zaten o gün elinde güllerle gezen yüzlerce kız olacak, gerek yok. mesela pek duyulmamış bir şey olmasa da birlikte geçirdiğiniz en güzel güne ait bir fotoğrafın arkasına ne hissettiğinizi yazıp verebilirsiniz kıza pekala. ne de olsa iki taraf da ilişki kötüye doğru gitmeye başladığında yaşanan güzel şeyleri hatırlamak ister.

not: tüm girilerimle çeliştim, aşka duyarlı olmamayı öğrenmiştim halbuki.
  4. tabi ki altıntaş'tan alınır. 24 ayar altınları son teknolojiyle işleyip beğeninize sunan altıntaş, sevgililer günü'nde de sevgilinizin kalbini ısıtmaya yetecek zarif hediyeler sunuyor. 14 şubat hediyesi, uygun fiyatlarıyla altıntaş'tan alınır. sevgilinize hediye bulamadıysanız, sözlükte başlık açmayın, altıntaş'a gelin.
    altıntaş, en güzel taş bu taş...
  5. sevgilinin tarzına göre değişen hediyelerdir. erkeklere şık bir gömlek, sevdiği bilgisayar oyunun cdsi, iyi bir dolma kalem hediyesi uygunken; kızlara dev hayvan kuklaları ya da takılar uygun olabilir. unisex hediyelerse parfüm, kitap, sinemaya bilet olabilir pekala.