merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

en doğru zaman

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. sıla'nın albümünün şahanesi.
    sözleri buyrunuz;

unutmamışım hala
    atamadım gözlerimden
    fotoğraflardan yüzüme acıyla
    bakıyorum ıraklardan

büyük izler kalıyor sorma
    kapattığımız yaralardan
    endişeler korkularla
    oluyoruz hayatlardan

yeni bir hayat kurdum
    içine huzur koydum
    yaslandım arkama
    dünü kovdum

bir hayat kurdum
    içine huzur koydum
    yaslandım arkama
    seni kovdum

en doğru zaman, canım istediği zaman
    anlaştığım zaman kendimle
    en doğru zaman, canım istediği zaman
    anlaştığım zaman kendimle
  2. vurur sözleri gecenin bir yarısında, gözlerden akan yaşlar şarkıya eşlik eder.. canın yanıyorsa birde yaşadıklarından ötürü en yakın arkadaşın olur gecelerde..

bir hayat kurdum
    içine huzur koydum
    yaslandım arkama
    seni kovdum ...
  3. imza adlı albümün en güzel şarkısı. o kadar sahici sözlere sahip ki için acıyor dinlerken. anlıyorsun: kolay değil o açılan yaraların ardından bir hayat kurmak, "o"nu kovmak. "o" gidince darmadağın olan yaşamını yeniden kurmak gerekiyor belki ama kolay değil işte, kolay değil... ve nasıl iyileşebilirsin, böylesi şarkılar yarana bastırırken.
  4. kesinlilkle ve kesinlikle canlı performansının izlenmesi, dinlenmesi gereken sıla gençoğlu parçası. sıla'nın sahne performansının çok yüksek olduğunu da hesaba kattığımızda ağlatmama gibi bir ihtimalinin olmadığını kolaylıkla söyleyebiliriz.
  5. yeni keşfettiğim sıla parçası. vay arkadaş ben mazimi mazim beni arıyor resmen, eski halimden eser yok. o zaman sıla söylesin:

bir hayat kurdum
    içine huzur koydum
    yaslandım arkama
    seni kovdum

en doğru zaman
    canım istediğim zaman
    anlaştığım zaman kendimle...
  6. dün akşamdan beri dilime takılan sılanın şarkılarını dinlemeye başlamama neden olan şarkısı.ne kadar da çok beni anlıyomuş dinlerken bi kez daha farkettim.

yeni bir hayat kurdum
    içine huzur koydum
    yaslandım arkama
    dünü kovdum
  7. sılanın en güzel şarkısı bu belki de.
    en doğru zaman canım istediği zaman anlaştığım zaman kendimle..
  8. 10:10'dur. evet. onu on geçe her şey için doğru zamandır. her ne iş yapacaksanız bu saate denk getirmeye çalışın. akrep ile yelkovanın oluşturduğu açı dikkat ederseniz genelde "doğru" anlamına gelen, gelmese de olumlu bir anlamı olan bir işareti gösterir: tik işareti. bakın şu an bu giriyi girmek için de en doğru zaman mesela. niye? saat 10'u 10 geçiyor. günde iki kere bir şeyi yapmak için en doğru zamanı bulabiliriz. planlarınızı buna göre yapın.

evet boş kaldım.

edit: ayrıca sözlük saati de 22:06 diyor. benim bilgisayarın saati 22:10'du tamam mı? oha en doğru zamanda yanlışlık yaptık... siktir!