merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

en acısız ölüm şekli

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #gündem
  1. hıkkadanak gitmeyi içeren bütün şekiller.
    bu kelime-hıkkadanak/aniden,birdenbire- beni hep çok güldürmüş,ölümle ilintili olsada.tam bir çelişki,bizim milletin yaşama hoş bakışları..

not:fes koleksiyonum oldu yahu, sergilemektir artık dileğim gelecek nesillere de armağanlığında!
  2. bir yerde okuduğum kadarıyla bütün ölümlerde aynı acı yaşanıyormuş. ne kadar doğru olduğu tartışılır tabi. ama arasından seçim yapmak gerekirse bence en acısızı derinlik sarhoşluğuyla ölmektir. zira belli bir derinlikten sonra başlayan azot zehirlenmesiyle kişi halüsinasyonlar görmeye başlar. daha derinlerde sevdiği şeyleri, ya da onu çağıran veya mutlu eden şeyleri görmeye başlar ve derine inmeye devam eder. bazıları ise iyice ileri gidip su altında nefes alabileceğini zanneder. (çoğunlukla deniz kızı görülmekteymiş) bu şekilde ölenlerin cesetlerinde yüzde doksan oranında yüzlerinde gülümseme bulunmuştur. bir şekilde adamlar mutlu bir şekilde ölmüşlerdir. gerçi diğer taraftan düşünürsek en acı verici şekilde ölümlerden biridir boğulmak, ama büyük bir olasılıkla o sarhoşlukla hiçbirşey hissetmeden gitmişlerdir.
  3. ölülere yapılması gereken anket, mevtaoyu* araştırmasıdır.

ölüm anında " her nefis ölümü tadacaktır " ayet mealinde belirtildiği üzere bir şeyler aşılacak, hissedilecek...
    zaten düşünülmesi gereken ölüm anı ve yaşatacağı acı değil; sonrasında yaradan'a verilecek hesaptır.

"ameliyat masasında narkozla uyutulmuşken ölmek"
    dayanamadım. yine yazayım dedim. öldüm mü lan yoksa ?!!
  4. karbonmonoksit zehirlenmesidir.

kafa bi dünya ölüm şeklidir. acıyı bırakın zevklidir. yani öyle demişti bizim hoca. hoş ölü de değildi aslında. hiç şüphelenmedik bi de. orta çağ mantığı işte.
  1. 1