merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

en çok taraftara sahip olan takım

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. konuyla ilgili olarak karşıyakalı taraftarların tespiti;

"35 ½ nedir?

35 ½ önce "öteki" olabilmektir. başarısızı sevebilmektir. biz şöyle büyüğüz, şu kupamız var, x takımı yendik gibi osuruk sebepleri aşkını tanımlarken kullanmamaktır... bu anlamıyla 35 ½ gecekonduludur..... "
  2. yıllardır tuttuğu takımın bu takım olduğunu iddia eder taraflar. görebildiğim kadarıyla en çok taraftara sahip takım galatasaraydır. bunu takım tutmayan biri olarak söylüyorum. ancak bir diğer gözlemim de galatasaray'ı tutanların %50'sinin futboldan zerre anlamayan, uefa kupası muhabbetine bu takıma takılmış, arda'ya hatta bi zamanlar emre belözoğlu'na aşık olan kızlardan oluştuğudur. galatasaraylıyım diyen ama pek de bu işten haberi olmayan o kadar çok insan tanıdım ki artık tesadüf olamaz diyorum. eminim benzer durumu herkes yaşamıştır. ama bi beşiktaşlı, bi fenerbahçeli, bi trabzonsporlu böyle değil. emre'nin galatasay'da oynadığını sanan insan var. e bunlar galatasarlıyım diyorsa olabilir tabi. çoktur. doğrudur.
  3. öncelikle galatasarylıyım.

ama en çok taraftara sahip olan takım zerre umrumda değildir. nitekim en fazla taraftara sahip olmak bir boka yaramaz. 10 milyon taraftarınız olacağına maçlara, gelecek takımı iyi günde kötü günde destekleyecek 100 bin taraftar yeter de artar bile. böyle kulüplere örnek vermek gerekirse bursaspor ve eskişehir denilebilir. bu takımlar sürekli dolu tribünlere oynuyor ve ateşleyici bir taraftar kitlesi oluşmuş durumda.

bir de neden böyle abidik gubidik tartışmalara girerler anlamış değilim. emin olun '' bizde daha çok taraftar var '' tartışması yapan kişiler çocukken '' benim babam senin babanı döver '', '' benim babam senin babanı siker olm '' tarzı bir çocukluk geçirmişlerdir.
    en fazla taraftarın olunca lige +3 puanla başlamazsın. getirisi fazla olmayan bir şeydir. anca klüp başkanları '' en çok taraftar bizde'' diyerek federasyonu* , hakemleri etkisi alıtna almaya çalışırlar. bu da boşuna çabadır zaten.

bir klasik ile girimizi noktalayalım. bunu yapanlar bunu da yaptı:

(bkz: atatürk hangi takımlı)
  4. uefa kupası zamanından beri yapılan tüm istatistik çalışmaları galatasarayımızı zaten birinci gösteriyordu, yine birinciliğimiz onaylanmış oldu. siktiri boktan sms oylaması değil bunlar. ciddi şirketler yapıyor. zaten hep aynı sonuç çıkıyor. şaşılacak bir şey yok.
  5. cansiperane bir çabayla, cepheye mermi taşıyan asker azminde hemen yalanlanmaya girişilmiş. galasataray'ın kadyosu sayamayan taraftarı var da, fenerbahçe'nin yok amına koyayım; öyledir.

bir şeye de "tamam" deyin yahu. "bizimdi taraftar, biziğğm" diye ağlamasanız olmaz.
  1. 1