merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

emre türkmen

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. gencecikti emre. üstelik kraldı. basketbol takımının taptaze nefesinde sayı kralıydı. sorunları vardı belki emre'nin. kimin yoktu ki sahi. dayanamaz mıydı emre? hayır dayanırdı. ama o zaten nefis bir üçlük atmış ve hayata bloğu basmıştı. çok geç yazdım emre kusura bakma kardeşim. seni seçimin için asla kınayamayız boşver sen konuşanları, zaten onlar değil mi bu hayatı yaşanmaz kılan. sen bir karar verdin ve pişman değildin o yüzden sana kızamam emre yalnızca gittiğin yerin daha güzel olması için dua edebilirim, ediyorum da. az biraz bilirsin beni vedaları da sevmem pek mekanın cennet olsun.
  2. ölümü mü yoksa senin gidişini mi kabullendik bu kadar çabuk? sen gittikten sonra hiçbir şey değişmedi burda. senden sonra başkalarının aynı şeyleri yaşamaması için hiç kimse kılını kıpırdatmadı. o eski kopukluk, o eski çatışmalar, o eski hor görülmelerimiz, o eski ders dayatmaları, o eski vurdumduymazlık hiç değişmeden, belki de artarak devam etti.
    herkes susuyor. nadir anlar dışında hiç bahsedilmiyor senden. anlayamıyorum nedenini. belki de adın geçtiği an gözlerde biriken yaşlardan çekiniyoruz, bilmiyorum. herkes ağladı sen gittikten sonra. o gün yağan yağmurla bir aktı gözyaşları. kimi ölümün bu denli yakın oluşundan ağladı belki, kimi seni bir daha göremeyecek olmaktan.
    ölüm bu kadar yakınlaşmıştı bize, sense bir o kadar uzaklaştın bizden. ve hayat hala senin onu bu denli ciddiye almana değmeyecek kadar yalan.