1. maxwell'in denklemlerini, faraday yasalarını kullanarak deney yapmayı ve gauss kanununu öğrendikten sonra, "eeeyt ulan yaklaşmayın aydınlandım ben..." diyebileceğiniz konulardan oluşur. fıttırır insan...
 2. ne teoriymiş integraller türevler le canımızdan bezdik

  yok rotosyonelmiş diverjansmış lan 1.5 dönem boyunca bu dersi ayrıntlarını veriyorlar sonuçta daha bir teori ama öyle dememek gerekir tıp bilimi dahil bir çok alanda bu teori sayesinde insanlık için yararlı şeyler ortaya çıkmıştır.(bkz: tomografi)
 3. teknolojinin gelişiminde çok önemli katkıları olmakla beraber elektrik mühendisliği ve türevlerinde çok teorik anlatılan dolayısıyla pek bir şey anlaşılmayan ders.

  fiziğin matematikle kanka olduğu derslerden biridir aynı zmanda.
 4. 2 defa alıp sonunda iyi bi notla geçtiğim elektrik elektronik mühendisliği dersi.

  kanımca elektromanyetik dalga teorisi ile birlikte elektronik mühendisliğinin en zor dersidir. bu 2 dersi verince okulun yüzde 65'i bitmiş demektir.

  insan bu dersten geçtiği zaman diverjans ve stokes teorimini bilmelidir. zaten hocamız da bu konuyla ilgili şunları söylemişti:"arkadaşlar diverjans teoremi çok önemli bir konudur. vizede çıkacak, vizede çıkmazsa finalde çıkacak. bu teoremi bilmeyen adam bu dersten geçemez." sonra da vizede 35 puanlık bir diverjans, finalde de 35 puanlık bir stokes sorusu sormuştu. bu 2 teoremi bilmezseniz bu dersten geçmeniz gerçekten zordur.
 5. gayet basit ve mantığa uyan bir derstir.

  yalnız iyi matematik ve analitik düşünce yeteneği gerektirir.stokes ve divergence teoremlerini bilmek bu için abcsidir.kartezyen* ,silindirik* ve küresel * koordinat sistemlerini nerede ve neden kullanılacağını bilmek gerekir.analiz** bilginiz iyi olmalı ki çizgi* ,yüzey* ve hacim *integarllerini alabilesiniz.bunların yanında vektörel işlem yeteneğinizde olursa* zor değildir.birde kağıttaki sistemi kafanızda canlandırabiliyorsanız,sınırlar belli ise gayet kolay ve eğlenceli bir derstir hatta.

  elektromanyetik dalga teorisi ise bu dersle çok benzeşmeyen,büyük bölümü ezber olan bir derstir.alan ile karıştırılmamalıdır.