merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• ehliyet sınavından geçememek

ehliyet sınavından geçememek

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. büyük çoğunluğu bilgi sorularından oluşan bir sınavdan kalmak, gerizekalılıkla değil çalışmamakla açıklanabilir ancak. "beni çözemeyen gerzektir" diye bağıran sorular olduğu kadar (bkz: @3955855) bodozlama bilgi ölçen sorular da mevcut bu sınavda. "köprüye kaç metre kala park etme yasağı başlar?" gibi bir soruyu cevaplayabilmenin iq'nuzun kaç olduğuyla alakası yok misal. ha, geçmiş yıllarda çıkmış 3-4 testi çözdüğü halde sınavı geçemeyen varsa "ben galiba biraz malım" diye sorgulamalara başlasa iyi olur.
  2. özellikle ülkemizde araba kullanmasını bilmeden ehliyet alanların fazla oluşunu düşününce, olması gereken şey. sınavlara katılan ve belli bir barajın altında kalan hiç kimseye ehliyet verilmemeli bence, zaten bu ülke "ehliyeti alsın da nasılsa araba kullanmayı öğrenir" cilerden çekmedi mi?

bayramdaki kazalarda 99 kişinin yaşamını yitirmesi kimin suçu?.. *
  3. gülme komşuna gelir başına deyişinin cuk oturduğu bi olaydır bu zamana kadar her ilk yardımdan kalanla dalga geçen ben tek soruyla kalmış bulunmaktayım motor ve trafiğe yüklenirsen ilk yardımdanda 67 puanla kalınması oldukça doğal olan bi olay
  4. 1 hafta öncesinden yazlıktan geldim oturayımda çalışayım diye.gözümde öyle büyüttüm sınavı.geldim eve,neyse bir arkadaşlarla görüleyim yarın çalışırım.yarın oldu,2 3 aydır aramadığım kız arkadaşım aklıma geldi onu aradım görüştüm.3. gün kitap okuma merakımın olduğunu öğrendim.arkadaş bir gecede çalıştı daha 3 4 gün var rahat ol diye avutuyordum kendimi.oydu buydu derken geldik son güne.bir saat sonra başlayacağım sözde.msnde facebookta filan takılıyorum saat oldu gece 12.mascuktan senin allah belanı versin.1 haftayı heba ettin nolcak şimdi.neyse panik yok geçersin rahat ol.açtım eski çıkmış soruları.ilk motordan başladım.bir çözdüm 50 sorudan 30 tane yanlış.napcan şimdi,nası ezberlicen.saat oldu 5 ben motoru hallettim.ortalama 3 4 yanlış çıkıyodur.geçtim trafik çevreye.ondan 3 4 test çözdüm yetti.ilk yardıma da bakayım ayıp olmasın dedim.1 tane çözdüm 1 2 yanlışım çıktı.6 gibi azcık uyudum.sınava gittim saç baş dağınık.gözler şişmiş,kıpkırmızı.girdim sınava.motorla trafik on numara geçti.ulan ilk yardıma gir geçtim.sorular farklı.baya kastı beni.nolurdu 3 4 test daha çözsem diye çok dövünsemde sonuç değişmedi tabi.diğerlerinden 90 nın üzerinde not aldım.ilk yardımdan 60 tan filan kaldım

sınavlar açıklandı.girdim bakıyorum yanlış hatırlamıyorsam şöyle birşey yazıyor

trafik ve çevre 96 girdi
    motor 92 girdi
    ilk yardım 60 girdi

şok olmanın etkisiyle sağlıklı düşünemiyordum.ulan girdi ne demek ya.geçmişim hepsinden demek istiyor heralde.ama 70 değilmiydi geçme notu.sanırım ortalamadan dolayı ilkyardımdan da geçtim.mantığa bak birader.tabi kursu aramamla acı gercekle yüzleşmiş oldum.

arkadaşımın ahını aldım.çocuğun yarın ehliyet sınavı vardı.allem ettim kallem ettim pes atmaya kandırdım çocuğu.2 maç atca lan,taktim denicem filan dedim inandı çocuk.biz bir oturduk.kaç 2 maç amk.bir kalktık 7 saat olmuş.arkadaş ibo senin allah belanı versin,yatcak yerin yok.nasıl arkadaşsın sen yaa tarzı lafları eksik etmedi saolsun.almayın arkadaşlar beddua filan.2 yıl sonra da olsa tutuyor.