• görseller

  • ehl i keyf
  • ehl i keyf
  • ehl i keyf
 1. keyfine düşkün insan... ayrıca bu gibi insanların rakıyı buzsuz ve soğuk içmek için geliştirdiği silindir bakır kase.
 2. "ehl'i keyfin keyfini ne tazeler? taze elden taze pişmiş taze kahve tazeler" diye bir değişimizin içinde geçen keyfine düşkün insan demek olan yanılmıyorsam arapça kökenli kelime.
 3. sümbülzade vehbi efendiden bir de şu kalmış aklımda:

  ehl-i keyfe zevk verir kahvenin kaynaması
  eşeği yoldan çıkarır sıpanın oynaması
 4. rakı severler için harika bir şeydir. fakat evde kullanımı biraz zor gelir. kenarlardaki erimiş buzun suyunu değiştirip sürekli buz koymak koltuğunda oturup rakısını yudumlayan keyif severler için zordur.

  - hanıım!! al şunun buzunu değiştir...
  + oğluuuuum! bakıver babana...
  * mnnskym...
 5. "ehl-i keyf ile yolculuğumuza 2003 yılının kasım ayında başladık. aslında o zaman ismi, cismi pek belli olmayan bir birlikteliği bugüne kadar büyüttük ve şimdi artık kendi şarkılarımızı söylüyoruz.

  önceleri, müzik dinlemeyi onlardan sevdiğimiz hard rock, blues ve rock’n roll gruplarının şarkılarını çalarak işe başladık. aslında dört kişi (efşan altıncaba, ali fuat başman, emre sert, gürkan akgün) öğrenmeye koyulduk. ve sevdiğimiz bu parçaları birçok festivalde, bar programlarında, şenliklerde coşkuyla söyledik.

  2005 yılı kasım ayı itibariyle akif burak atlar, ehl-i keyf kadrosuna dahil oldu. daha bir keyiflendik. bu tarihten sonra da süren sahne performanslarının ardından, 2006 yılı itibariyle artık kendi şarkılarımızı söylemenin zamanının geldiğine inandık ve üretmeye başladık. bu süre içerisinde emre gruptan ayrıldı ve davula arda uyar’ın geçmesi ile ehl-i keyf’in bugünkü kadrosu oluştu. yaptığımız demo kayıtları, internette paylaştığımız şarkılar, başkalarının dilinde cisim buldukça çoşkumuz arttı, sesimiz çoğaldı. ve geçtiğimiz yılın yaz aylarında çalışmalarına başladığımız, 11 şarkılık ilk albümümüz “yeraltından notalar”ı 2008 mart ayı itibariyle tamamladık.

  albümün kayıtları, ergin özler’in deneyevi stüdyosunda, taylan özdemir ile birlikte; mix ve mastering işlemleri ise kiss, the killers, midnight oil gruplarla çalışmış olan matthew voigt tarafından yapıldı. bu süreçte, birçok kişi emeğini, gönlünü karşılıksız olarak ortaya koydu ve onlarla birlikte yapabildiklerimiz artık sizlerin oldu.

  “yeraltından notalar”, uzun ve zorlu bir sürecin ürünü. ve şimdi, bunca zaman biriktirebildiklerimizden ibaret olan bu albümü, parayla ölçüp biçmeden, aracısız, sorgusuz, karşılıksız sizlerle paylaşıyoruz. inanıyoruz ki, sizler de bu şarkıları sevdiklerinizle paylaştıkça, başka türlü bir müziğe dair umut hala var.

  bizler paranın, hırsın, savaşların, sömürülerin giderek daralttığı yaşamlarımızda müzik yaparak soluk almaya çalışıyoruz. birlikte üretmenin, paylaşmanın, zor da olsa hayallerimize tutunabilmenin güzelliği bizleri ayakta tutabiliyor bugün. biliyoruz ki, “az değiliz, düş değiliz” ve inadına aşka, hayata, keyifli bir dünyaya dair şarkılarımızı hep beraber söyleyeceğiz.

  ehl-i keyf kalın!.. "
 6. üsküdar'da sahile yakın iki katlı nezih bir nargile cafe'nin adıdır ayrıca.
  sürekli aynı saatlerde takılan müşterileri ve onların tercih ettikleri masalar sayesinde deja vu yaşadığınız hissine kapılabilirsiniz.