merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

egeli lodos

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. sıla'nın albümünün belki en güzel şarkısı.

egeli olan her şey gibi güzel.
    egenin lodosu da güzel.
  2. şarkının ''dayan göğsüme,haydi bre..'' ve ''ben ki egeli lodosum,baş eğmem el yeline'' kısımlarıyla gönlümü fethetmiş sıla şarkısıdır. kendisinin şimdiye dek dinlediğim tüm şarkıları gibi güzel ve yorumuyla kendine hastır. hani vardır ya bazı insanlar. bir şarkıyı çok güzel söyleyebilirler ama imzaları yoktur o şarkılarda. sıla'nın hangi şarkısını dinlersem dinleyeyim ilk kez duysam bile o imzayı görür görmez anlıyorum onun olduğunu.

bana hiç tarzım olmayan şarkıları dinletmeyi başardın ya bravo.
  3. ...dan sonra gibi bi şarkıyla tanıdığım için hiç haz etmemiştim sıla'dan. ve merak etmedim şarkılarını. inşallah'ı duyduğumda hımm iyiymiş falan deyip dinledim bi süre. başka şarkılarını da dinliyordum duyunca artık.ama bu şarkıyı ilk kez bugün duydum ve geç kalmışım diye üzüldüm , defalarca dinledim.. ve o açığı kapadım sanırım. çıkardığım sonuç ise; adamı bunalıma sokabilir, orda bırakabilir de hatta.
  4. "talihim şarap olamamak üzümken
    beni görememen gözünken..."
    dizeleriyle beni benden alan,dinledikçe kendine bağlayan sıla şarkısı.bu kadını boşuna sevmiyorum ben yaa o nasıl bir yorumdur öyle.