merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

ece zereycan

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. halk tv'de keşfettiğim sarışın, güzel gazeteci.
    beşer esad ile röportaj yaptığı için ceza alabilirmiş.
  2. yeni yeni pişen bir gazetecidir. esad ile röportaj yapması kendisi için çok büyük bir adımdır. esad ile konuşurken ellerinin titremesi de gözlerden kaçmamıştır.
  3. halk tv'nin beşar esat ropörtajını yapan iki muhabirden biri. ama yine aynı kanaldaki uğur dündarmüjdat gezenli yılmaz özdilli arena'ya nedense sadece o katılmış. aslında tatlı kadın. ama kariyerine marjinal bir kanalda başlamanın etkisini hayat boyu hissedecek muhtemelen.

yine adı geçen programda yılmaz özdil tarafından canlı yayında kendisine verilen ayarlar şöyle olmuş:

-insana her iş kolunda uzmanlık şart.
    -bu bölgede iett otobüsüyle ancak bu kadar olur işte!
    -...bunu kendi içimizde dürüst namuslu bir şekilde yüzleşerek yapmamız lazım...
    -sen itiraz edeceksen esata etseydin.

kendini basit felsefelerle(ama gerçekleri duyurmayalım mı?) savunmaya çalışsa da, işe yaramamış yılmaz abisinden "çaylak" damgasını yemiştir.
  4. bir bakarsın elinde ipad ile polis müdahalesinin tam göbeğinde olanları görüntülüyor, bir bakarsın redhack ile röportaj yapıyor, bir bakarsın esad ile görüşmek için suriye'ye gitmiş. gezi başladığından beridir takip ederim kendisini. oldukça hırslı ve çalışkan birisi.
  5. halk tv'de işine son verildiği an itibari ile konuşulan emekçi.
    hakan aygün opel'den reklam alınca 'yandaş medya' görüntüsü mü sergiliyor ne?
    olay nedir tam olarak bilmiyorum ama, hakan aygün işine son verdiyse altında kalır bu hesabın.
  6. yüzü ve sesi ekrana çok yakışıyor. sunuculuk konusunda büyük potansiyeli var, en azından burcu esmersoy gibi kemik ve deriden ibaret değil. elinden tutulursa çok hızlı ilerler.
  7. istifa etmiş. yozdil ve benzerleri kına yaksın. mesele esad röportajı mı bilmiyorum ama bu kadının son dönemde kanalın genel atmosferiyle bir uyumsuzluk yaşadığı barizdi. şu video anlatmak istediğimi özetler sanırım:

https://www.youtube.com/...

iyice devlet refleksleriyle haraket eden yaşlı bir kanala dönüştü zaten halk tv. yaşar okuyan'lar, agah oktay üner'ler, uğur dündar'larla ''gezi ruhu''nu canlı tutacaklarına eminim.
  8. istifa mı etti yoksa kovuldu mu bilmiyorum ama ne güldüm lan gece gece. esad'ın fotoğrafının altında yaptığı zafer işaretiyle hatırlayacağım kendisini.

kim bilir belki de tüm her şeye rağmen en özgür televizyonda esad röportajı yaptırdığı için istifaya zorlanmıştır? *

naber ece esed nasıl?

------------ bu kısmı daha önce yazmışım ama eklememişim sözlüğe ----------

(bkz: karşı gazetesi/@12165619)
  1. 1